Dash Nedir?

Dash Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
8749 kez okundu

Evan Duffield ve Kyle Hagan tarafından başlatılan Dash, 2017 ile 2018 yılları arasında 1.000 dolar sınırını aşarak kendi rekorunu kırdı. Bu makalemizde Dash (DASH) nedir, nasıl alınır, ne kadar ve geleceği gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Dash (DASH) nedir?

2014 yılında piyasaya sürülen Dash, kolay ve hızlı transfer süreci amaçlanarak tasarlandı. Digital ve Cash kelimelerinin birleşimiyle ortaya çıkan Dash, popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor. İnternet üzerinden satın alım haricinde kripto döviz bürolarında da satış için geliştirmiştir. Aynı zamanda Dash, düşük işlem ücretine sahip.

Dash nedir, ne kadar, dash nasıl satın alınır

Dash, kazım sonrasında madencilerin elde ettiği ödülün yüzde 10’luk kısmını alarak geliştirme aşamasında kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda yüksek fiyatlar ile dikkat çeken Dash, bir süredir 100 dolar seviyesinde işlem görüyor. InstantSend ve PrivateSend olmak üzere iki farklı gönderim metoduna sahip olan kripto para, gizlilik konusunda kullanıcıların tercih listesinde üst sıralarda yer alıyor.

InstantSend sayesinde birkaç saniyede işlem gerçekleştirilebilen Dash, PrivateSend sistemiyle gönderici onayı sonrasında Masternode’lar tarafından takip edilemeyecek hale getiriliyor. PrivateSend sistemi, sadece gönderici tarafından takip edilebiliyor.

Dash (DASH) nasıl alınır?

Birçok borsada yer alan Dash’i Bitci.com üzerinden hem güvenli hem de hızlı satın alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra çevrimiçi cüzdan haricinde masaüstü, kağıt, mobil ve soğuk cüzdanlarda da saklayabilirsiniz.

Dash (DASH) ne kadar?

Yaklaşık 4 yıl önce 1.000 dolar seviyesine yükselerek kendi rekorunu kıran Dash, şu anda 100 dolar seviyelerinde seyrediyor. Dash anlık kaç TL sorusunun yanıtı için Bitci.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.