CyberVein (CVT) Nedir?

CyberVein (CVT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
75 kez okundu

CyberVein (CVT) büyük bir veri çözümüdür. Verileri bir birbirine bağlayan veri sağlayıcısı olarak tanımlanmaktadır. 2017 yılında Singapur merkezli CV Technology Foundation tarafından kurulmuştur. Bitci.com olarak bu makalede CyberVein (CVT) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

CyberVein (CVT) Nedir?

Platform; bir veri çözümü olarak PISR (private, interlink, secure, robust) dağıtılmış veritabanına dayanmaktadır. Veritabanı işlemleri, Proof-of-Contribution (PoC) mekanizması üzerinde çalışan CyverVein blok zinciri ağında yer alıp depolanmaktadır.

CyberVein (CVT) gerçek, güvenilir ve verimli bir kurumsal düzeyde veri platformu oluşturmayı, gerçek dünya ekonomisini güçlendirmek için blok zinciri uygulamalarına teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ek olarak daha düşük bir maliyetle daha fazla veri kullanımı sağlamayı ve para kazanmayı amaçlamaktadır. Bu sebeple verilerin de değerli varlıklar haline gelmesi planlanmaktadır.

Günümüzde veri gizliliğinin ihlaliyle alakalı endişeler bulunmaktadır. CyberVein de burada devreye girmektedir. Sunucuya kurulan PISR veri tabanı; sunucular etrafında bir konsorsiyum veri tabanı oluşturacaktır. Veri tabanı için dağıtılmış yedekler oluşturacak ve veri tabanlarının eylemlerini kaydedecektir. Üstelik herhangi bir kötü niyetli eylem, veri tabana kaydedilecek, görülebilecek ve reddedilebilecektir. 

CVT Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi CVT’dir. CVT, platform içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

  • Depolama Ödemesi: Veri sahibi, bir işlemde tüketilen dosya boyutuna ve bant genişliğine göre depolama ücreti ödemektedir.
  • Bilgi İşlem Gücü Ödemesi: Kullanıcıdan mal sahibine yapılan ödemelerde CVT kullanılmaktadır. Ayrıca yazılım geliştiricilerine de ödemeler CVT ile yapılacaktır.
  • Veri Alışverişi: Platformun birleşik öğrenme platformundaki veri toplayıcı; modelleme uygulamaları için iki taraf arasında sözleşmeye bağlanan bir fiyatla takas gerçekleştirmektedir.
  • Çapraz NFT Düzenleme Ödemesi: NFT yayınlamak veya istenilen iş modeline göre iş yapmak için bir ödeme aracı olarak CVT kullanılmaktadır.

CyberVein’in (CVT) Kurucusu Kimdir?

Bu veri platformu, CV Technology Foundation tarafından kurulmuştur. Ancak platformun öne çıkan isimleri Arthur Yu ve Jack Ge olarak göze çarpmaktadır. Bu ikili halihazırda CyberVein’in yönetim kurulunda yer almaktadır. Arthur Yu, Global Direktör iken Jack Ge ise Global Büyükelçi olarak göze çarpmaktadır.

CyberVein’in (CVT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre CyberVein’in (CVT) toplam arz miktarı 2,147,483,648 CVT’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

CVT tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,001823$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,3702$ seviyesinden işlem görmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.