CEEK VR (CEEK) Nedir?

CEEK VR (CEEK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
118 kez okundu

CEEK VR; müzisyenleri, sporcuları ve içerik üreticilerini hayranlarıyla bir araya getiren bir metaverse projesidir. Bitci.com olarak bu makalede CEEK nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

CEEK VR (CEEK) Nedir?

Platform, patentli VR platformunu kullanarak VR içeriği oluşturur, düzenler ve dağıtır. Kullanıcılar, internet bağlantısı olan herhangi bir yerde bulunurken akıllı TV’ler, telefonlar, AR ve VR gibi akıllı cihazlarla heyecan verici deneyimlere ulaşabilmektedir. 

Platform, müzik dünyasının önde gelen yapım şirketlerinden Universal Music ile işbirliği içerisindedir. Universal Music; Bon Jovi, Lady Gaga, U2 ve Sting gibi ünlü sanatçıların yapım şirketi olarak dikkat çekmektedir. Ek olarak CEEK, telekomünikasyon devi T-Mobile ve dünyanın en değerli şirketi Apple ile partnerlik yapmaktadır.

CEEK VR’nin (CEEK) Amacı Nedir?

Platform sanatçıları, sanatlarından dijital gelir elde edebilmeleri için gereken araçlarla güçlendirmektedir. Sanatçılara, sporculara ve yapımcılara gelişmekte olan sanal dünyada uzun vadeli, sürdürülebilir ve doğrudan gerçekleşen hayran deneyimi yaşatılmaktadır.

CEEK, içerik oluşturucuların tüm dünyadaki izleyicilere ulaşmak için platformun sanal etkinlik akış platformunu kullanmalarını ve buradan paradan kazanmalarını sağlamaktadır. Bu sayede içerik oluşturucular ve sanatçılar, platform sayesinde kitlelerine ulaşabilecekleri yeni bir yola sahip olmuş olurlar. Ek olarak bu aynı zamanda onlar için yeni bir gelir kapısı demektir.

CEEK Tokeni Nedir? Avantajları Nelerdir?

Platformun kripto para birimi CEEK’tir ve BEP20 uyumlu bir tokendir. Tokenlaştırılmış “dünya içi” etkileşimler, ödüller, oylamalar, yarışmalar, sanal ürünler ve daha fazla dünya içi işleme olanak tanımaktadır.

Token sahipleri; gerçek konserlere, teknoloji sohbetlerine, spor etkinliklerine ve daha fazlasına sanal gerçeklik sayesinde katılabilmektedir. Blok zincirinde doğrulanan sanatçı ve içerik oluşturucuların ödemelerinde kullanılmaktadır. Token, sanatçı ve içerik oluşturucuların hızlı, verimli ve sorunsuz şekilde para kazanmasını sağlamaktadır.

Ayrıca platform, blok zincirdeki biletlerin ve dijital varlıkların satışlarını izleyip doğrulayabilen içerik oluşturucular için akıllı biletlerin tokenleştirilmesini sağlamaktadır. Bu, bir defterdeki değişmez verilerle içerik oluşturuculara telif hakkı ödemesi sağlamaktadır.

Son olarak CEEK sahipleri; nadir bulunan koleksiyonları toplayabilir, sevdikleri gruplara erişebilir ve içerik oluşturucuların dijital varlıkların yayıncı/hak sahibi olabilmektedir.

CEEK VR’nin Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre CEEK VR’ın toplam arzı 1,000,000,000 CEEK’tir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte CEEK’in son 24 saatlik ticaret hacmi ise 1,783,669$ olarak hesaplanmıştır.

CEEK şu anda piyasada 0,295949$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 1$’ı aşmış ve 1,19$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.