Casper Network (CSPR) Nedir?

Casper Network (CSPR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
27 kez okundu

Casper Network, işletmelerin blok zinciri özellikli ürün ve hizmetleri hızlı bir şekilde oluşturması için tasarlanan bir PoS kurumsal blok zinciridir. Bitci.com olarak bu makalede CSPR Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak CSPR’nin güçlü yönlerine ve fiyatına değineceğiz.

Platform, kendisini rakiplerinden ayıran birden fazla önemli özelliğe sahiptir. Bunlar; yükseltilebilir akıllı sözleşmeler, geliştirici dostu özellikler ve Katman 1 blok zinciri tekliflerinin çoğundan daha düşük işlem maliyetleridir.

Casper Network (CSPR) Nedir?

30 Mart 2021’de piyasaya sürülen Casper, Casper CBC spesifikasyonuna dayanan ilk PoS blok zinciridir. Platform; blok zinciri teknolojisinin, akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin benimsenmesini artırmak için tasarlanmıştır.

Ekip, platformun kullanıcıların gelişen ihtiyaçlarına göre sürekli olarak geliştirilmesini ve geliştiricilerin maksimum düzeyde ulaşılabilir olmasını hedeflemektedir. Ek olarak Casper, blok zinciri kullanımını kolay ve yenilikleri desteklemek için hazır hale getirmeyi amaçlamaktadır. Açık kaynak ilkeleri tarafından yönlendirilen ekip, uzun süreli etki için adil bir temel sağlamak için uğraşmaktadır. Platform, hem kurumsal hem de geliştirici ihtiyaçlarına uyacak şekilde optimize edilmiştir.

Casper Network’ün (CSPR) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Casper Network, blok zincir teknolojisinin ve PoS konsensüsünün benzersiz bir kullanımı olarak tanımlanmaktadır. Merkeziyetsiz yaklaşımı nedeniyle ağ, kullanım durumu açısından çeşitlidir. 

Casper; yükseltilebilir akıllı sözleşmeleriyle ve öngörülebilir gas ücretleriyle geleceğe hazır bir tasarıma sahiptir. Ayrıca enerji verimliliğiyle dikkat çeken platform, Bitcoin’den %136,000 daha enerji verimlisidir.

Platform özelliği olarak tanımlanabilecek CBC, ağın önemli bir özelliğidir. Bu spesifikasyon, tüm kurumsal seviyelerde blok zinciri hizmetlerinin hızlı şekilde benimsenmesini sağlamaktadır.

CSPR Tokeni Nedir?

Casper Network’ün yerel kripto para birimi CSPR’dir. Bir Proof of Stake blok zinciri olarak Casper, ağı korumak ve PoS konsensüs mekanizmasına katılan doğrulayıcıları ödüllendirmek için CSPR’ye güvenmektedir. Ek olarak CSPR tokeni, zincir üstü işlemler için ağ ücretlerinin ödenmesinde de kullanılmaktadır.

Casper Network’un (CSPR) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Casper Network’ün (CSPR) toplam arz miktarı 10,790,432,966 CSPR’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 4,495,440,462 CSPR’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 6,508,016$ olan projenin piyasa değeri 354,876,057$’dır.

CSPR şu anda borsalarda 0,078932$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 1,33$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.