bZx Protocol (BZRX) Nedir?

bZx Protocol (BZRX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
42 kez okundu

bZx Protocol kendini en güçlü açık finans protokolü olarak tanımlamaktadır. Protokol sayesinde Ethereum ağındaki en esnek merkeziyetsiz finans protokolüyle borç verip alanları ve yatırımcıları güçlendiren uygulamalar oluşturabilirsiniz. Merkeziyetsiz, verimli ve rantsız kaldıraç, borçlanma ve borç verme için finansal bir ilkeldir. Platformun kripto para birimi BZRX’dir.

bZx Protocol’un (BZRX) İşleyişi ve Amacı

Protokoldeki tüm büyük değişiklikler topluluk oylaması sonucu gerçekleşir. Ekosistemi oluşturan birkaç temel ürün vardır ve bu ürünler ekosistem içinde farklı amaçlara hizmet etmektedir.

BZRX tokeni her şeyden önce bir yönetim tokenidir. Token sahipleri protokolü uygun gördükleri şekilde yükseltme gücüne sahiptir. Ama bu bZxDAO tarafından sınırlandırılmıştır. Platform, token sahiplerinin katılımı ödüllendirilir ve protokolün kullanımı için teşvikler oluşturmasına yardımcı olur. Üstelik bu teşvikler için çeşitli teklifler sunulur:

  • Yönetime katılım için ücret paylaşımı
  • Protokol kullanıcıları için madencilik ücreti teşviği
  • Değişken likidite kullanımı
  • Sigorta fonuyla tokeni destekleyen varlık

bZx Protocol, BZRX dışında bir tokene daha sahiptir. vBZRX adındaki token, her tokeni değiştirebilen ve tek token haline getiren bir ERC20 tokenidir.

bZx Protocol’un (BZRX) Kurucusu ve İş Birlikleri

Protokolün kurucuları Tom Bean ve Kyle Kistner’dır. bZx Protocol içlerinde Kyber Network, Chainlink, Augur, Maker, Wyre, Signal Ventures, DeversiFi, DeFi Pulse ve Benhcmark Protocol’unda da bulunduğu platformlarla işbirliği içerisindedir.

bZx Protocol’un (BZRX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre protokolün toplam arzı 1,030,000,000 BZRX’dir. Dolaşımdaki arzı ise 385,314,477 BZRX’dir. Protokol şu anda 0,183847$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak 31 Ağustos 2020’de 1,64$’ı görmüş ve rekor fiyatına ulaşmıştır. Protokolün piyasa değeri 66,155,745$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.