Piyasada keyifler yerinde… Peki bu yükselişin devamı var mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
367 kez okundu

Kripto para piyasası yeni güne nasıl başladı? Bitcoin, Ethereum ve VET’te son teknik görünüm hangi sinyalleri veriyor? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor

Yükselis devam edecek mi? – 09.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında hava tekrar olumluya dönmüş gibi… Piyasanın lokomotifi konumundaki Bitcoin’de yüzde 7’ye varan yükselişler gözlemleniyor. Bunun yanında Ethereum’da da yine yüzde 5’in üzerinde bir prim söz konusu… Dikkat çeken nokta ise her iki ‘coin’in de önemli seviyelerin üzerine çıkmış olması… Kripto para piyasasını domine eden bu iki coin’deki yükseliş piyasanı geneline şimdilik yayılmışa benziyor…

Glassnode: Bitcoin’de 47 Bin Dolar Seviyesi En Güçlü Destek

Bitcoin cephesindeki bu hareket sonrası yeni tahminler ve analizler de gelmeye başladı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Kripto para analiz firması Glassnode’un analizi… Bitcoin’in (BTC) dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 6,5’i zincir üzerinde hareket ederken, piyasalar 47 bin dolar seviyesinde destek buldu ve bu destek şimdiye kadarki en büyük BTC birikim seviyelerinden birini temsil ediyor.

Kripto para analiz firması Glassnode, BTC için kabaca 47 bin dolar seviyesinde çok önemli bir destek bulunduğunu belirtti ve bu olayı, 2020’nin sonlarında Bitcoin’in 11 bin doların üzerine çıkmasından bu yana belirlenen en büyük destek olarak tanımladı.

Glassnode’un 8 Mart tarihli raporuna göre , BTC’nin fiyatı geçen hafta 45 bin dolar seviyesine yakın yerel bir düşük seviyeden fırladıktan sonra 45 bin 500 dolar ile 48 bin 900 dolar arasında işlem gördüğü için yaklaşık 1.2 milyon Bitcoin hareket haline geçti.

Peki bu olumlu beklentilerin ışığında Bitcoin, Ethereum ve VET için teknik sinyaller nasıl şekillendi?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.