BTC’de 45 bin 500 dolar direncinin kırılma ihtimali var mı? SOL’da yükseliş trendi başladı mı?

Mert Tanır
Mert Tanır
374 kez okundu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kritik 45 bin 500 dolar direncini aşamamasına rağmen yükseliş kanalı içerisindeki seyrini sürdürüyor. Bu kanalın destek noktası ise yaklaşık olarak 43 bin 500 dolar seviyelerine denk geliyor. 

Paritenin bu trendin üzerinde kalması ve kanal içindeki döngünün tekrarı halinde yeniden ilk aşamada 45 bin 500 dolar seviyesinin hedeflenebileceği söylenebilir. Bu noktanın üzerinde ise kademeli de olsa 48 bin dolar seviyelerine doğru bir ivmelenme beklenebilir.

Olası geri çekilmelerde ise 43 bin 500 dolar trend desteğinin altına gelinmesi paritenin sırasıyla 42 bin 500 ve 41 bin 119 dolar yatay desteklerini test etme riskini ortaya çıkaracaktır.  

Bunun yanında kripto para piyasası tarafından yakından takip edilen analist Credible, Bitcoin (BTC) yükselmeye devam ederken Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin kötü performanslar sergileyebileceğine dair uyarılarda bulundu. 

Analist, Bitcoin (BTC)’in potansiyel olarak 80 bin dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yönelik güçlü bir rallinin ortasında olduğunu inandığını söyledi. Analiste göre, BTC bu ralli sırasında kripto para piyasasındaki likiditenin büyük bir çoğunluğunu çekeceğinden, altcoin’lerin zarar görebilir. Credible, ”Şu anda BTC hakimiyeti hakkındaki düşüncelerim, BTC, son beşinci dalga dürtümüzün ilk aşamalarında daha iyi performans gösteriyor, altcoin’ler BTC zirveye çıktıktan sonra sahneye çıkacaktır.” açıklamasını yaptı. 

Analist, BTC/ETH grafiğini inceliyor Kıdemli analist, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan piyasa katılımcılarının psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini yakından takip ediyor. Teoriye göre, beşinci dalga boğa piyasasının son ayağı. Bu arada, Bitcoin hakimiyet Endeksi, BTC’nin diğer tüm kripto varlıklarının piyasa değeriyle ilgili değerini ölçen bir metrik. Credible’ın grafiği incelendiğinde, önümüzdeki aylarda BTC hakimiyetinin artmasını bekliyor, bu da Bitcoin’in değerinin ya altcoin’lerden daha hızlı büyüyeceğini ya da lider kripto paranın yükselişi sırasında altcoin’lerin düşüşüne neden olacağını ortaya koyuyor.

Uzman, ”Yakında BTC ivme kazanırsa, Bitcoin kısa ve orta vadede altcoin’lerin gücünü emecekmiş gibi hissetmeye başlıyoruz. Burada fonları ucuz altcoin’lere taşımak beni cezbediyor, doğru hareketin şimdilik BTC’ye ve biraz sonra altcoin’lere odaklanmak olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Credible ayrıca, altcoinlerin genel olarak kısa vadede nasıl performans göstereceğinin bir göstergesi olarak Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı Ethereum’u incelediğini belirtiyor.

Analist, ”ETH/BTC artık yeşil seviyenin altında kapandı, bu da kırılmanın muhtemelen bir sahte çıkış olduğu anlamına geliyor. Daha fazla olumsuzluk bekleniyor. Bitcoin (BTC)’in bir ralliye hazırlandığı ve altcoin’lerin ilk darbeyi alacağının kanıtı diyebilirim”  dedi…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.