BTC, XLM ve BitciCoin’de görünüm nasıl şekillendi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
791 kez okundu

Kripto para piyasası 19 Mayıs 2021 tarihi düşüşün ardından kısmen toparlanma çabasında… Peki bu süreçte Bitcoin, XLM ve BitciCoin’de teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası ne zaman düzelecek? – 20.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yıllar sonra da konuşulacak çok önemli bir günü geride bıraktı. Lider kripto para birimi Bitcoin son dönemlerde eşine rastlanmayacak sert bir düşüşle 30 bin dolarlı seviyelere kadar çok kısa bir zaman diliminde geriledi. Altcoinlerin de Bitcoin’i takip etmesi piyasa dominance’ının da bir ara gerilemesine neden oldu…
Bu düşüşte şüphesiz Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı tweetlerin çok büyük önemi var. Bunun yanında Çin Merkez Bankası’nın djital paralarla ilgili aldığı olumsuz kararların söylemleri temel anlamda bu düşüşü hızlandıran etmenler olarak karşımıza çıkıyor.

Bitci Logo

Türkiye’nin en gelişmiş kripto para borsasına şimdi kayıt olun!

Bugün ise bu sert düşüşün yaralarını sarma çabası içerisinde piyasa. Tepkiler alımları dünkü düşük noktalarının zaman zaman yüze 30 üzerine kadar çıktı. Ancak özellikle teknik göstergeler hala kripto para piyasası için risklerin devam ettiğini, belirli seviyeler geçilmeze piyasa üzerindeki satış baskısının devam edebileceğine işaret ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.