BTC, NEO ve BitciCoin’de Neler Bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
458 kez okundu

Kripto para piyasası dünkü depremin etkilerini sarma çabasında… Peki bu süreçte Bitcoin, NEO ve BitciCoin’de teknik görünüm ne tür sinyaller veriyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası toparlanma sürecinde – 11.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası dün yaşadığı depremin yaralarını sarma çabasında. Lider kripto para birimi Bitcoin’de düşüş kritik destek noktasına kadar devam etti. Ethereum ise tekrar 4 bin dolar seviyesinin altında.

Türk teknoloji sektörü için tarihi anlaşma

Bu olumsuz seyre rağmen dün gelen bir haber yerli kripto para piyasasını gururlandırdı… Zira Bitci Teknoloji ve İspanya Futbol Federasyonu, İspanya Milli Futbol Takımı’na yönelik bir taraftar token geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Projeyle birlikte, dünyada ilk kez bir futbol milli takımı, taraftar token projesini hayata geçirecek.

Bitci Teknoloji’nin kendi blockchain platformu Bitcichain üzerinde çalışacak projede, tüm teknik altyapı yine Bitci Teknoloji tarafından sağlanacak. 3+2 yıllık anlaşma kapsamında Bitci.com logosu, İspanya Milli Takımı’nın antrenman formalarında da yer alacak.

Bitci Teknoloji’nin kendi blockchain platformu Bitcichain üzerinde çalışacak projede, tüm teknik altyapı yine Bitci Teknoloji tarafından sağlanacak. Projeye ilişkin detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak. 3+2 yıl geçerli olacak iş birliği anlaşması kapsamında, Bitci.com logosu, İspanya Milli Takımı’nın antrenman formalarında da yer alacak. Ayrıca anlaşma süresi boyunca, İspanya Milli Futbol Takımı’nın, blockchain alanındaki tek iş ortağı Bitci Teknoloji olacak.

Son dönemde spor endüstrisinde hızla yaygınlaşan taraftar token projeleri, takımlar ve taraftarlar arasındaki etkileşimi artırma, taraftarlara belli kararlarda söz sahibi olma ve kulübün sağlayacağı avantajlardan yararlanma imkânı sunan kripto varlıklar olarak ifade ediliyor. Bitci Teknoloji tarafından, İspanya Milli Futbol Takımı için geliştirilecek taraftar token’lar da bir yandan İspanya taraftarlarının milli takımlarıyla etkileşimlerini artırırken, diğer yandan da İspanya Futbol Federasyonu’na ticari bir gelir imkânı sunacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.