BTC, NEO & DASH’ı Bundan Sonra Ne Bekliyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
445 kez okundu

Bitcoin, NEO ve DASH’ta sırada ne var? Kritik seviyeler hangi noktalarda? Neler yapılmalı? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

BTC düşüşü devam edecek mi? – 04.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası kırmızı rengin hakim olduğu bir tobloyla karşıladı bizi… Bitcoin’de yükseliş yerini bir miktar gerilemeye bıraktı… Ethereum ise 3 bin dolarlı seviyelerin üzerindeki hareketini sürdürüyor…

Aslında kripto para piyasasını heyecanlandıran bir haber bir anda olumlu bir havanın oluşmasını sağladı. Kripto paralar tüm dünyada benimsenmeye devam ederken, sektörü sevindirecek bir haber daha geldi. Ebay CEO’su Jamie Iannone CNBC’ye yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak incelediklerini açıkladı.

CEO ayrıca ileride Ebay üzerinde bir NFT platformu oluşturmayı planladıklarını da duyurdu.

Iannone, şirketin bir eşi daha bulunmayan dijital varlıklar olan NFT’ler üzerinde de araştırma yaptığını ve bu sektöre de girmenin yollarını aradıklarını açıkladı.

Amazon’dan sonra dünyanın en büyük online ticaret platformu olan eBay, günlük milyarlarca dolar değerinde işlem hacmine sahip. Ebay’in Amazon’dan önemli farkı ise ikinci el ürünler ve ürün çeşitliliğinin daha fazla olması.

Ebay’den önce Tesla ve Paypal gibi firmaların da Bitcoin ve kripto para açılımı olmuştu. Ancak eBay açılını daha etkili sonuçlar doğurabilir. Zira eBay üzerinden kripto paralar sıcak ekonomide fiat para gibi daha aktif kullanılacaktır. eBay açılımı, kripto paraların reel ekonomide aktif biçimde kullanılması adına oldukça olumlu bir gelişme olarak okunuyor.

Peki Bitcoin, NEO ve DASH’ta sırada ne var? Kritik seviyeler hangi noktalarda? Neler yapılmalı?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.