Bonfida (FIDA) Nedir?

Bonfida (FIDA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
358 kez okundu

Bonfida, Serum protokolü üzerine inşa edilmiş ve Solana blockchaini tarafından desteklenen bir projedir. Merkeziyetsiz bir borsa olarak adlandırılabilir. Proje AKG Ventures, Alameda Research, Resident Pet, CMS, CMT Digital ve Divergence ile işbirliği içerisindedir. Platformun CEO’su David Retinay’dir.

Bonfida’nın (FIDA) Amacı Nedir?

Platform, piyasadaki en güçlü performans gösteren blok zinciri Solana’da neler yapabileceğini göstermeyi hedeflediklerini söylüyor. Üstelik sürekli büyüyen ekosistemlerinin blockchain deneyiminin tamamını kapsayacağını da ekliyorlar.

Bonfida ayrıca kullanıcıların koleksiyon ürünlerini satmaları için NFT mağazası Solible’yi geliştirmiştir. Bonfida, Serum kullanıcısının ihtiyaçlarını karşıladığı için mevcutlar içinde en iyi grafiksel kullanıcı arayüzüdür. (GUI)

Bonfida API (Uygulama Programlama Arayüzü) kripto para dünyasındaki piyasa yapıcıların bazıları tarafından kullanılmaktadır ve kullanıcı sayısı artmaktadır. Platformun kripto para birimi FIDA’dır. İndirimler, ödüller ve yönetim için kullanılmaktadır. Üstelik satın alımların ve yakımların %10’u FIDA’yı stake eden kullanıcılara gitmektedir.

Serum ve Solana ekosistemin işlem yapan kullanıcıları hedeflediği için kitlesi geniştir. Merkeziyetsiz borsa kullanıcılarına etkileşim imkanı sunmaktadır.

Bonfida, Serum’da gerçekleşen işlemleri saklar. Saklanan bu işlemler ise Coinmarketcap ve Coingecko gibi kripto siteleri tarafından paylaşılan verilerin oluşturulmasında önem arz eder.

Bonfida’nın (FIDA) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bonfida’nın toplam arzı 1,000,000,000 FIDA’dır. Dolaşımdaki arzı ise 49,086,802 FIDA’dır. Proje, 3 Kasım 2021’de 18,77$ ile zirve fiyatına ulaşmıştır. Ancak mevcut fiyatı 1,54$’dır. Öte yandan bir yıl önce 0,113165$ seviyesinden işlem gören FIDA, o günden bugüne %1278’lik bir artış göstermiştir.

Proje hakkında daha fazla bilgi için Bonfida’nın web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.