Bitcoin’le Ayrışma Başlıyor Mu? Bitcoin, XRP & NEO’da Yön Neresi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
600 kez okundu

Kripto para piyasasında bugün yeşil bir renk hakim… Peki bu seyirde Bitcoin, XRP ve NEO’da nasıl bir hareket beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban Günlük Analiz serisinde yorumluyor.

Bitcoin yükselişe devam edecek mi – 29.04.2021 Günlük Analiz

Piyasada renk bugün yeşil… Dikkat çeken nokta ise Bitcoin’deki yükseliş oranının altcoinlerin gerisinde kalması. Peki bu bir süredir beraber hareket eden Bitcoin ve altcoinlerin ayrışmasına yönelik bir işaret olabilir mi?

günün ilginç haberi ise İran’dan… İran, ABD’nin koymuş olduğunu amborgaların etkilerinden korunmak adına, kripto para birimlerinin faydalarından yararlanmaya devam ediyor.

İran Merkez Bankası (CBI), bankaların, döviz borsalarının ve lisanslı kripto para madencilerinin, kripto para birimlerini kullanarak ithalat için ödeme yapmalarına izin verecek.

Bitci Logo

Türkiye’nin en gelişmiş kripto para borsasına şimdi kayıt olun!

Financial Tribune tarafından sağlanan bir rapora göre CBI, kripto para ödemeleri için bankalara ve lisanslı borsalara yeni bir düzenleyici çerçeve getirdi. Hükümet, ayrıca kripto paraların daha yasal bir zemine oturması adına yeni bir yasa tasarısını hayata geçirmeyi planlıyor.

Bu gelişmeler ışığında Bitcoin, XRP ve NEO’da nasıl bir hareket beklenebilir?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.