Bitcoin’de trend tersine mi döndü?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
394 kez okundu

Bitcoin’de trend tersine mi döndü? Kripto para piyasası kabus gibi bir günün ardından yeni güne kısmen de olsa ılımlı bir başlangıç yaptı. Piyasanın genelinde yeşil rengin hakim olduğu bir tablo karşıladı bizi. Şu an için yaşanan olumlu havada şüphesiz Square’in Bitcoin alımı haberi etkili oldu.

Square piyasaya destek çıktı…

San Francisco merkezli ABD’li finans şirketi Square’in, 170 milyon dolar değerinde 3 bin 318 BTC alımı yaptığını bildirildi.

Şirket daha önce de 50 milyon dolarlık Bitcoin almıştı. Square, Salı günü yaptığı açıklamada, bu alımla birlikte, lider kripto para biriminin geçen yılın sonu itibariyle şirketin nakit, nakit benzerleri ve satılabilir menkul kıymetlerinin yaklaşık yüzde 5’ini temsil ettiğini söyledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre alınan Bitcoinlerin ortalama maliyeti 51 bin 200 dolar.

Şİrketten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Şirketin amacına uygun olarak, Square kripto para biriminin, bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yol sağlayan bir ekonomik güçlendirme aracı olduğuna inanıyor. Yatırım, Square’in Bitcoin için devam eden taahhüdünün bir parçası ve şirket, Bitcoin’deki toplam yatırımını diğer yatırımlarına göre sürekli olarak değerlendirmeyi planlıyor”

Ancak dikkat çeken nokta Square’in bu haberinden sonra yaşanan olumlu havanın sınırlı kalması. Peki piyasa üzerindeki satış baskısı bitti mi? Bitcoin’de trend tersine mi döndü? Lider kripto para birimi Bitcoin özelinde yeni bir trend oluşumu mu geliyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.