Bitcoin’de tepki hareketi gelebilir mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
686 kez okundu

Piyasalar yeni haftaya nasıl başladı? Bitcoin, Dash ve NEO için hangi seviyeleri takip etmek gerekiyor? Özellikle Bitcoin cephesinde düşüş devam edecek mi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası haftaya düşüş ile başladı – 21.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftaya sıkıntılı bir seyirle başladı… Lider kripto para birimi Bitcoin/USD paritesinde 35 bin doların altındaki seyir sürüyor… Ethereum ise kritik destek noktalarına yaklaştı… Peki yeni haftada bu düşüşün tepki hareketi gelin mi?

Günün önemli satır başlarından biri Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesinden Bitcoin açıklaması oldu… Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, Bitcoin için “çok tehlikeli bir hayvan” ifadesini kullandı. Panetta, ayrıca dijital euronun tüketici gizliliğini koruyabileceğini söyledi. Panetta’ya göre Dijital euro, dijitalleşmeyi güçlü bir şekilde teşvik edecek, güvenli ve masrafsız bir ödeme yöntemi sağlayacak ve aracıların “dijital euronun dahili kullanımı” hizmetlerini sağlamasına olanak tanıyacak.

Bunun dışında Portekiz Merkez Bankası (Banco de Portugal) ilk kez iki kripto para borsasına lisans verdi. Merkez bankası, Criptoloja ve Mind the Coin’in ülkede faaliyet gösterebileceğini duyurdu.

Son olarak ise Çin Bitcoin madencilik yasağını uyguladı. Sichuan eyaleti, 20 Haziran’da günün başlangıcında enerji şirketlerinin madencilerin bağlantısını kesmesiyle kripto madenciliği yasağı uyguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.