Bitcoin’de satış baskısı ne zaman bitecek?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
755 kez okundu

Bitcoin’de satış baskısı ne zaman bitecek? Bitcoin son dönemde hiç olmadığı kadar çok piyasayı domine ediyor. Peki lider kripto para biriminde bundan sonrası için nasıl bir seyir beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

BTC kritik destek bölgesinin üzerinde kalabilecek mi? – 09.07.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında haber kaynaklı yaşanan olumsuz hava devam ediyor… Lider kripto para birimi Bitcoin / USD paritesinde dün yaşanan düşüşün ardından gelen tepki hareketinin oldukça sınırlı kalması dikkat çekti. Parite şimdi kritik destek bölgesinin üzerinde kalma çabasında.

Piyasadaki bu seyre karşın özellikle ABD’de son dönemde kripto paralara olan yoğun ilgi kurumlarında bu sektöre girmesinin sağlıyor. Bilindiği üzere JP Morgan ve Goldman Sachs gibi devler, vadeli kripto para hizmetleri vermeye başlamıştı. Şimdi ise bir başka dev, Bank of America kripto para araştırma birimi kurduğunu açıkladı. Araştırmanın odak noktası dijital varlık piyasasına bağlı teknolojiyi de içerecek.

Bank of Amerika kripto para sektöründe öncü olmak istiyor

Bank of America’nın küresel araştırma başkanı Candace Browning, yayınladığı bir raporda şunları söyledi:

“Kripto para birimleri ve dijital varlıklar, en hızlı büyüyen teknoloji ekosistemlerinden birini oluşturuyor. Güçlü endüstri araştırma analizimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blockchain uzmanlığımız sayesinde bu sektörde liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.”

Bank of America, kripto para ekosistemi kervanına katılan ABD merkezli bankacılık devlerinin listesine katıldı. JP Morgan, Goldman Sachs, BNY Mellon ve diğer bazı bankalar da dahil olmak üzere en iyi ABD bankalarından bazıları, müşterileri için bir tür Bitcoin ve kripto yatırım aracı sunmaya başladı.

BTC ise son dönemde hiç olmadığı kadar çok piyasayı domine ediyor. Bitcoin’de satış baskısı ne zaman bitecek? Peki lider kripto para biriminde bundan sonrası için nasıl bir seyir beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.