Bitcoin’de kısmi tepki alımları sürecek mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
506 kez okundu

Bitcoin’de kısmi tepki alımları sürecek mi? Kripto para piyasası yeni haftaya kısmen de olsa tepki alımlarıyla başladı. Peki bu süreçte Bitcoin ve BitciCoin ile ilgili teknik göstergeler nasıl şekillendi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

BitciCoin’de son durum – 24.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yara sarma çabasında. Lider kripto para birimi Bitcoin 35 bin dolarlı seviyeleri zorluyor… Ancak hala kritik seviyelerin altında işlemler oluşuyor.

Günün dikkat edilmesi gereken gelişmesi ise yine Çin kaynaklı… Zira veriler Bitcoin madencilerinin Çin’i terk ettiğini gösteriyor… En büyük Bitcoin madenciliği havuzlarından biri olan BTC.TOP, düzenleyici baskıları gerekçe göstererek, Çin işini askıya aldığını da duyurdu. Reuters’ın haberine göre, kurucu Jiang Zhuoer, operasyonları Kuzey Amerika’ya taşımayı planladıklarını söyledi ve şunları ekledi:

“Uzun vadede, Çinli düzenleyiciler ülkede madenciliği durdurduğu için, Çin’in neredeyse tüm kripto madencilik makinaları denizaşırı ülkelerde satılacak. Sonunda Çin, Bitcoin para üretim gücünü dış pazarlara da kaybedecek.”

Bitcoin’de kısmi tepki alımları sürecek mi? Çin‘in 2017’de kripto para ticareti yasağına atıfta bulunan Jiang, Çin’in dört yıl önce kaybettiği, kripto ticaretinde küresel bir lider olduğunu sözlerine ekledi. Jiang, Çin’in işini Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına kaptırmasını bekliyor. Crypto Miner HashCow, Çin’in Sichuan ve Xinjiang gibi baskın maden bölgelerinde yaklaşık 10 maden sahasına sahip. Madenci yeni düzenlemelere uyacağına söz vermesine rağmen, yeni Bitcoin üretim makinaları almamaya karar verdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.