Bitcoin için düşüş bitti mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
759 kez okundu

Bitcoin için düşüş bitti mi? Bitcoin çok kritik noktadan tepki verdi… Peki paritede düşüş trendin kırıldı mı? Yeni bir trendden bahsetmek mümkün mü? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde hangi noktalara dikkat edilmeli? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası toparlanma sürecine girdi mi? – 23.06.2021 Günlük Analiz

Bitcoin için düşüş bitti mi? Kripto para piyasası yara sarma çabası içerisinde… Lider kripto para birimi Bitcoin/USD paritesi dünkü yayınlarımızda üzerinde ısrarla durduğumuz 28 bin 500 dolarlı seviyeleri test ettikten sonra bugün tekrar 34 binli rakamların üzerine çıktı. Şimdi takip edilmesi gereken kritik nokta 33 bin 815 dolar seviyesinde. Parite bu seviye üzerinde tutunursa 36 bin 533 dolar seviyesi hedeflenebilir. Aksi takdirde 32 bin 417 dolar seviyesi ilk destek noktası olmak üzere 31 bin 600 dolar seviyelerinin görülme riski ortaya çıkacak…

Günün en önemli satır başlarından biri ise ABD’den geldi… Başkan Joe Biden yönetiminin Hazine Bakanlığı’nın terörizm ve mali suçlar bölümü müsteşar adayı Brian Nelson, kripto paralar için regülasyona öncelik vereceğini söyledi.

Kripto para regülasyonuna öncelik verilecek

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin Salı günü yaptığı duruşmada Nelson, Hazine Bakanlığı’nın terörizm ve finansal istihbarat biriminde göreve gelmesi durumunda kara para aklama düzenlemelerine odaklanacağını söyledi. Nelson, ayrıca kripto paraların düzenlenemsine öncelik verileceğini ifade etti.

Nevada Senatörü Catherine Cortez Masto’nun “kripto para dolandırıcılığının ABD’ye verdiği zarar” ile ilgili bir sorusuna yanıt veren Nelson, 2020 Kara Para Aklamayı Önleme Yasası’nın, düzenleyicilerin kripto para birimlerinin ivedi olarak düzenlenmesi gerektiğini ve dijital paraların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki inovasyonun” bir parçası olduğunu ima etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.