Bitcoin XRP ve DOT için yükseliş devam edecek mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
669 kez okundu

Bitcoin, XRP ve DOT için yaşanan tepki alımları ne kadar devam edebilir? Yükselişin devamı açısından hangi seviyeler önemli? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Bitcoin yükselişe devam edecek mi? 25.05.2021 Günlük Analiz

Bitcoin XRP ve DOT için yükseliş hangi seviyelere devam edecek? Kripto para piyasasında sert tepki alımları devam ediyor… Lider kripto para birimi Bitcoin 39 bin dolarlı seviyeleri zorluyor… Ethereum ise yeniden 2 bin 500 dolarlı seviyelerin üzerinde…

Piyasanın öne çıkan gelişmesi ise yine Elon Musk menşeyli… Zira ekolojik endişeler nedeniyle Bitcoin (BTC)’i bir ödeme şekli olarak askıya almasından sonra, piyasada kaos yaşanmasına neden olan Elon Musk, yine sahnede. Tesla CEO’su, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüğünü duyurdu.

Görüşmemiz umut verici

Çin’den gelen sıkı baskı sonrası ve Musk’tan darbe yiyen lider kripto para birimi son zamanlarda yatırımcılarını endişeye düşürdü. Greenpeace ve Papa gibi kurum ve kişilerin de katıldığı çevre ve iklim tartışmalarını başlatan Musk şunları söyledi:

“Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüm. Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını açıklamayı ve dünya çapındaki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerini taahhüt ettiler. Görüşmemiz umut verici.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.