Bitcoin VET ve Ethereum için Seviyeler Kırılacak mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
453 kez okundu

Bitcoin VET ve Ethereum için Seviyeler Kırılacak mı? Bitcoin VET ve Ethereum için teknik sinyaller önemli noktaları işaret ediyor… Peki bu noktalar kırılacak mı? Kırılması durumunda hangi seviyeler hedeflenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasasında kritik dönem – 01.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yazın ilk gününü yemyeşil bir tabloyla karşıladı… Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde kritik seviyeye oldukça yaklaşıldı… Önemli hareketli ortalamalar test ediliyor…

Piyasa geneli bu seviyeleri test ederken önemli bir haber ise yurt içi kaynaklı… Zira Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın TBMM’nin Dijital Mecralar Komisyonu’na Bitcoin ve altcoin’lere yönelik bir rapor sunduğu ortaya çıktı. Raporda kripto para birimleri tanımlandı, çeşitli tespitler yapıldı. Bitcoin’in sahibinin olmadığı konusuna da değinildi. Ayrıca, kriptoların “asli bir değeri olmadığı, değişim aracı olarak kullanılmalarının mümkün olmadığı” belirtildi. TCMB, risk uyarısı yapmayı da ihmal etmedi. İşte, raporda öne çıkanlar…

TCMB’den Bitcoin ve kripto paralara yönelik rapor

Basında yer alan bilgilere göre TBMM’nin dijital alanlara yönelik kurduğu komisyona sunulan Mayıs 2020 tarihli Merkez Bankası raporunda “kripto varlıklar, dijital ortamda üretilen ve kullanılan, bilgisayar ağları üzerinde doğrudan eşler arasında işlem gören, değeri genellikle küresel olarak kullanıcıları tarafından arz ve talep dengesi ile belirlenen, merkezi bir otorite yerine kriptografik tekniklerle yönetilen dijital varlıklar” olarak nitelendirildi. Ayrıca raporda, Bitcoin’in kökenlerinden de bahsedildi ve BTC’nin 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan meşhur whitepaper sonrasında yaygınlaştığına değinildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.