Bitcoin ve XRP için son sinyaller nasıl?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
313 kez okundu

Bitcoin ve XRP için son sinyaller nasıl? Güne kısmi olumlu bir havayla başlayan kripto para piyasasında günün öne çıkan satır başları neler? Bitcoin ve XRP’de son durum ne? Özellikle Ripple davası hangi aşamada? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

XRP için son durum – 03.03.2021 Günlük Analiz

Bitcoin ve XRP için son sinyaller nasıl? Kripto para piyasası kısmen de olsa yeşil rengin hakim olduğu bir günle karşıladı bizi. Özellikle önemli kripto para birimlerinde yaşanan yüzde 2-5 arasında yükselişler dikkat çekici. Ancak bu yükselişlerin kalıcı olduğuna yönelik net bir görünüm şu an için yok gibi. Yine de Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto paraların kritik seviyelerde olması takipte kalınması gerektiğini gösteriyor….

Bu gelişmeler önemli

Gününü öne çıkan satır başlarında ise ağırlık ABD kanadından gelen haberler… İlk gelişme Dogecoin (DOGE) ile ilgili… Yapılan açıklamaya göre ABD’de
bulunan Bitcoin ATM’lerinde Dogecoin erişime açılacak. Böylece kullanıcılar Dogecoin’e kolaylıkla erişebilecek.

ABD kaynaklı bir başka haber ise Joe Biden tarafından SEC başkanlığı için aday gösterilen Gary Gensler’dan… Gensler yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin değişim için bir katalizör olduğunu belirtti. Gary Gensler, kripto paralar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
“MIT’de öğrettiğim gibi, bu tür yeniliklerin değişim için bir katalizör olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve kripto para birimleri, ödemelere ve finansal kapsayıcılığa yeni bir düşünce getirdiler, ancak aynı zamanda yeni yatırımcıları koruma konusunda da bazı sorunları getirdiler. SEC’de adaylığım onaylanırsa, yeniliği teşvik etmek için çalışacağım.

Gensler’in bu ifadeleri sonucunda, Gensler’in SEC Başkanı olarak onaylanması, kripto para topluluğunda daha çok önem kazandı. Gensler daha önce yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin, ABD ödeme altyapısındaki bazı eksiklikleri gün yüzüne çıkardığını belirtmişti.

Gurur verici bir haber

Ancak günün belki de guru verici haberi Bitci Teknoloji’den geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Bitci Teknoloji arasında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreni gerçekleştirildi.

Sponsorluk anlaşmasının yanı sıra TBF ve Bitci Teknoloji Arasında “Milli Takım Token” projesinde de anlaşmaya varılmış oldu. Şimdiye kadar herhangi bir milli takımın token projesi bulunmuyor. Bitci Teknoloji, bu konuda dünyada bir ilke imza atıyor. Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan yaptığı açıklamada;
“TBF iş birliğiyle hayata geçireceğimiz Milli Takım Token projemizle de bu alanda dünyada bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Bununla ilgili detayları da önümüzdeki günlerde paylaşacağız” dedi…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.