Bitcoin ve XRP Nasıl Hareket Edecek?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
434 kez okundu

Bitcoin ve XRP Nasıl Hareket Edecek? Bitcoin Elon Musk depreminin yaralarını sarma çabasında… Peki tepki alımları devam edecek mi? XRP’de son durum ne? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Elon Musk piyasayı altüst etti – 14.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında Elon Musk şaşkınlığı sürüyor… Lider kripto para birimi Bitcoin hafif toparlanma eğilimi gösteriyor. Ancak henüz baskı azalmış değil. XRP‘de ise sular biraz daha sakin…

bu seyir altında dikkat edilmesi gereken açıklama ise Kripto para ödeme ağı Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’den geldi.
Mashinsky, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC)’e olan desteğini tamamen çekmesi durumunda dahi, lider kripto para biriminin bu travmayı atlatabilecek sağlam temellere sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin yoluna Tesla olmadan devam edecek

Yahoo Finance’e konuşan Mashinsky, BTC’in son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak yükselişini devam ettireceğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin (BTC)’in Tesla‘nın son çeyrek sonuçlarına önemli ölçüde katkıda bulunduktan sonra, BTC ile ödemeleri durdurma kararını samimiyetsizlik olarak nitelendiren Mashinsky şunları söyledi:

“Tesla, aldığı BTC’nin bir kısmını satarak 300 milyon dolar gibi bir kâr elde etti. Açıkçası, kazançlı bir çeyrek geçirmek amacıyla Bitcoin kullanıyorlar. Daha sonra, onlarca tweet atıyorsun ve BTC’nin çevre için zararlı olduğunu iddia ediyorsun. Durum ortada. Kendinle çelişiyorsun. Yani Bitcoin’in Tesla’ya ihtiyacı yok. Tesla’nın Bitcoin’e ihtiyacı var. Bitcoin, son on yılda yüzde 20 milyon arttı, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve endüstri Elon olmadan da gayet iyi bir şekilde yoluna devam edecek.”

Bunun yanında Bitcoin’deki fiyat düşüşüne rağmen kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC) alımını sürdüyor.

MicroStrategy yine sahnede

Bitcoin (BTC)’in en büyük destekçilerinden MicroStrategy, 15 milyon dolar’ık daha Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su Michael Saylor’ın yaptığı açıklamaya göre MicroStrategy 271 adet Bitcoin’i yaklaşık 15 milyon dolara satın aldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.