Bitcoin ve XRP için teknik sinyaller ne yönde?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
800 kez okundu

Kripto para piyasasında haber kaynaklı olumsuz hava devam ediyor. Peki bu süreçte Bitcoin ve XRP için teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasasında kritik süreç – 08.07.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında haber kaynaklı yaşanan olumsuz hava devam ediyor… Lider kripto para birimi Bitcoin / USD paritesi 33 bin 815 dolar seviyesinde bulunan destek noktasının da altını test etti. Bunun yanında kritik hareketli ortalamaların da altına gelindi. Ethereum‘da ise kritik bir destek noktası olarak gösterdiğimiz 2 bin 311 dolar seviyesinin altına gelinmesi dikkat çekiyor.

Piyasadaki bu olumsuz havaya rağmen kripto para piyasasını destekleyen haberler de yok değil. Arjantin’in Mendoza eyaleti ulusal yardımcısı José Luis Ramón, işçilerin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile maaş alabilmeleri için yeni bir yasa tasarısını meclise sundu. Ramon’un bu yasa tasarısının yürürlüğe girmesini istemesinin bir amacı var O da çalışanların satın alma gücünün korunabileceği ve kişilerin ekonomik özerkliğe kavuşabileceği beklentisi.

Peki bu süreçte Bitcoin ve XRP için teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor..

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.