Bitcoin ve VET için önemli noktalar geçilecek mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
466 kez okundu

Bitcoin ve VET için önemli noktalar geçilecek mi? Bitcoin ve VET için önemli noktalar hangi seviyelerde? BTC/USD paritesinde günlük grafikte bu seviyeye özellikle dikkat… Peki yön aşağı mı yukarı mı? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin kaybını telafi edebilecek mi? – 17.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasının rengi bugün kırmızı.. Lider kripto para birimi BTC/USD cephesinde şu dakikalar itibariyle yüzde 3’ün üzerinde kayıplar var… Parite için en önemli destek noktası 38 bin dolar seviyesinde… Bunun yanında Ethereum’da da kayıplar söz konusu. Kritik 2 bin 532 dolar seviyesinin altına gerileyen paritede fiyatlar 2 bin 400 dolar seviyelerinde oluşuyor. Piyasanın önde gelen kripto para birimlerinden dikkat çeken ortak nokta ise fiyatların hemen hemen önemli destek noktalarına oldukça yakın seyretmesi…

Günün dikkat çeken haberi ise Çin kaynaklı… Çinli 4 milyar dolarlık varlık yöneticisi, 2015’ten beri Bitcoin (BTC)’yi elinde tutuyor ve altından çok daha iyi olduğuna inanıyor. 8BTC, Çin haber kaynağının Twitter hesabı, SAIF Partners’tan (varlık yönetiminde 4 milyar doların üzerinde olan) Andrew Y. Yan’ın altı yıldır Bitcoin (BTC)’i elinde tuttuğunu paylaştı. Ayrıca, özellikle Warren Buffett’in neden Bitcoin karşıtı olmaya devam ettiğini bildiğini iddia ederek, amiral gemisi kripto para birimi hakkında birkaç ipucu paylaştı.

İşte Buffett’in BTC almamasının nedeni

Andrew Y. Yan, SAIF Partners’ta yönetici ortaktır. Şirketin yaklaşık 6 milyar yuan (937.895.400 dolar) ve 4 milyar dolarlık yatırımcı fonu bulunuyor. 8BTC News’e göre, 2015’ten beri fon Bitcoin alıyor ve sıkıca tutuyor. Aynı zamanda, Bitcon (BTC)’nin altından çok daha değerli olduğunu düşünüyor. Buna ek olarak Bitcoin’in “sadece zengin ve bilgili kişiler için” olduğuna dikkat çekti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.