Bitcoin ve Önemli Altcoinler için Neler Bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
529 kez okundu

Bitcoin ve Önemli Altcoinler için Neler Bekleniyor? Bitcoin, NEO ve XRP yeni haftaya nasıl başladı? Bu hafta nasıl bir seyir bekleniyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası düşüşe devam edecek mi? – 31.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftanın ilk işlem gününe kırmızı rengin hakim olduğu bir seyirle başladı… Lider kripto para birimi Bitcoin önemli destek noktası üzerinde tutunmaya çalışıyor… Ethereum’da ise yön tekrar aşağı döndü… Peki Bitcoin ve Önemli Altcoinler için neler bekleniyor?

Piyasadaki olumsuz seyre karşın XRP’nin primli işlem görmesi dikkat çekiyor… Bunun nedeni ise dava kanadından gelen olumlu sinyaller… Bilindiği gibi SEC ve Ripple (XRP) arasındaki yasal mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından lisanssız menkul kıymet iddiası nedeniyle dava edilen Ripple, bir duruşmadan daha galip çıkmayı başardı.

Zafer için önemli bir aşama

Ripple’ın piyasaya girdikten birkaç yıl sonra XRP’nin yasal statüsü ile ilgili bazı danışmanlık şirketlerinden tavsiyeler ve raporlar aldığı biliniyor. SEC ise bu raporların mahkeme ile paylaşılmasını talep ederek Ripple’ın belki de bütün savunmasına son verecek bir bir hamle yaptı.

Ünlü avukat James K. Filan, bunun Ripple’ın bütün savunmasını sona erdirecek bir itiraz olduğunu belirtse de SEC’nin talebi reddedildi ve zafer Ripple’ın oldu. SEC, bu raporlar ile bir adım önde olmayı hedeflerken büyük bir hüsrana uğradı. Mahkeme, bu durumun dava ile ilgili olmadığına hükmederek SEC’nin talebini reddetti.

Ripple bir adım öne geçti

SEC hala itiraz hakkına sahip fakat mahkemeden yapılan açıklama kalıcı bir karar gibi görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.