Bitcoin ve Ethereum için kısmi olumlu sinyaller

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
678 kez okundu

Bitcoin ve Ethereum için gelen sinyaller kısmi olumlu. Ancak her iki kripto para aşılması gereken kritik öneme sahip noktalar var. Peki seviyeler hangi noktalarda ve aşılması durumunda neler beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası toparlanacak mı? 06.07.2021 Günlük Analiz

Bitcoin ve Ethereum için şu anki teknik görünüm bazı noktaların aşılmasıyla olumlu bir seyir olabileceği sinyallerini veriyor. Ancak her ikisi için de bunun teyidi henüz gelmedi. Bu sebeple bu teyitlerin gelmesin beklemek gerekiyor.

Günün öne çıkan satır başlarından biri ise google trends’leri ile ilgili… Zira Google’da Bitcoin (BTC) terimi için trend verileri, grafiğin 2017 boğa piyasasınınkine benzer olduğunu gösteriyor.

Google trend verileri ve fiyat arasındaki ilişki!

Twitter kullanıcısı Bitcoin Archive tarafından belirtildiği gibi, Kripto para “Bitcoin” için Google aramaları grafiği, 2017 boğa piyasasının son ayağıyla eşleşiyor. 2017’deki Google Bitcoin trend verileri mevcut grafiğe benziyor. Bununla birlikte, Google’da kripto terimi için 2017’deki aramalarla, mevcut arama grafiği ise uyuşmuyor. Bu nedenle, Google aramaları eğrileri ile boğa koşusu arasında gerçek bir ilişki yok gibi görünüyor. Yine de, bu, Google aramalarının tamamen işe yaramaz olduğu anlamına gelmez. Google aramarındaki artış, gelecekteki fiyat için daha olumlu etki yaratacak olan Bitcoin ve kripto paralara olan ilgiyi gösteriyorlar. Örneğin, 2017 ve 2020’de meydana gelen zirvelere, gerçekten de yüksek fiyat dalgalanmaları eşlik etti, çünkü daha yüksek bir fiyat daha fazla insanı cezbeder. Ve daha fazla insanın yatırım yapması, genel olarak daha iyi bir fiyat anlamına gelir.

Peki bu süreçte Bitcoin ve Ethereum için nasıl bir seyir bekliyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumladı…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.