Bitcoin ve Bitcicoin’de Önemli Seviyeler

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
511 kez okundu

Bitcoin ve Bitcicoin’de Önemli Seviyeler mi Test Ediliyor? Bitcoin oldukça önemli destek noktasının bir miktar üzerinde… Peki tepki hareketi gelebilir mi? BitciCoin üzerindeki satış baskısı hangi seviyenin kırılmasıyla azalabilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Piyasa Elon Musk depreminden ne zaman kurtulacak? – 17.05.2021 Günlük Analiz

Piyasada Elon Musk depreminden sonra yaralar bir türlü sarılamıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde düşüş kritik destek noktalarının altına kadar devam etti. Şimdi ise ana yükseliş trendinin destek noktasının bir miktar üzerinde fiyatlar oluşuyor. Paritenin bu noktadan tepki vermesi şart. aksi takdirde farklı senaryolar üzerinde konuşmamız gerekecek…

BitciCoin‘de de benzer bir durum var. Parite yaklaşık 7 haftadır üzerinde bulunduğu yükseliş trendinin altına geldi. Peki tekrar bu trendin üzerine çıkabilecek mi?

Bitcoin ve Bitcicoin’de Önemli Seviyeler mi Test Ediliyor? Bu seyir altında kripto para piyasası yine Elon Musk’un başrolde olduğu bir iddiayı konuşuyor… Buna göre; Tesla CEO’su Elon Musk, pazar günü akşam bir Twitter yazışmasında, Tesla’nın satın aldığı Bitcoin (BTC)’lerinin tamamını sattığını veya satabileceğini ima etti. Kripto para dünyasında endişeye yol açan bu açıklama sonrası Bitcoin sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC)’e elveda

Musk, şirketin halihazırda sahip olduğu Bitcoin (BTC)’i satmak yerine elinde tutmayı planladığını ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez işlemler için kullanmayı planladığını söylemesinden birkaç gün sonra, Bitcoin’lerinin tamamını satabileceğini ya da zaten satmış olabileceğini ima etti.

Musk kripto para dünyasında büyük bir sevinç yaratmıştı

Musk, kripto para birimlerinin büyük bir destekçisi oldu ve geçen yıl birkaç kez Bitcoin dahil olmak üzere dijital paraların fiyatlarının artmasına yardımcı oldu. Şubat ayında, Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Şirket daha sonra, çeyrek boyunca Bitcoin satışlarından 101 milyon dolarlık net kazanç kaydettiğini ve net karının ilk çeyrekte rekor seviyeye çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.