Bitcoin ve BitciCoin’de neler bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
474 kez okundu

Bitcoin ve BitciCoin’de neler bekleniyor? Bitcoin sert düştü… Ancak teknik anlamda hala yükseliş trendinde.. Peki bundan sonra neler olabilir? BitciCoin kritik destek noktasının üzerinde tutunma çabasında. Bundan başarılı olabilecek mi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Kripto para piyasasındaki düşüş dikkat çekiyor – 13.05.2021 Günlük Analiz

Bitcoin ve BitciCoin’de neler bekleniyor? Kripto para piyasası kıpkırmızı bir güne uyandı. Lider kripto para birimi Bitcoin’de yüzde 10’n üzerinde düşüş var. Bu düşüşe altcoinler de eşlik etti.

Bu düşüşte etkili olan haberlerden birinin başrolünde yine Elon Musk var… Zira Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin (BTC) kullanmayı, çevresel endişeler nedeniyle askıya aldığını duyurdu. Kripto para dünyasında şok etkisi yaratan bu açıklama sonrası Bitcoin’in fiyatı 58 bin dolardan 46 bin dolara düştü. Peki, Tesla başka bir kripto para kabul edecek mi?

Tesla ve çevresel endişeler

Elon Musk, Tesla’nın araç satışlarında çevresel endişeler nedeniyle Bitcoin kullanmayı askıya aldığını açıkladı. Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişeli olduklarını söyledi.

Kripto para birimlerine olan tutkusuyla tanınan Musk, “Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz” ifadesini kullandı. Musk, Tesla’nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını belirterek, madenciliği daha sürdürülebilir hale gelir gelmez bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını aktardı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.