BitciCoin Pozitif Seyri Devam Ettirebilecek Mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
503 kez okundu

Kripto para piyasası yeni haftaya bir nevi ‘özür’ mahiyetinde pozitif başladı. Peki bu süreçte Bitcoin ve BitciCoin için teknik sinyaller hangi yönü işaret ediyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

 Kripto para piyasası haftaya pozitif başladı – 26.04.2021 Günlük Analiz

Kripto piyasası yeni haftaya yemyeşil bir tabloyla başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin yeniden 52 bin dolarlı seviyelerin üzerinde. Asıl yükseliş ise Ethereum’da… Zira ETH/USD paritesindeki yükseliş yüzde 12’leri aştı…

Günün dikkat çeken analiz haberi ise yurt içi kaynaklı… Merkez Bankası’nın tavrı ve ülkede yaşanan kripto para borsası kargaşası tersi bir etki yaratıyor gibi görünüyor. Açıklamalar ve gelişmeler, Bitcoin fiyatındaki devasa bir düşüşle aynı zamana denk gelmesine rağmen, arama hacminden de anlaşılacağı gibi ülkede varlığa olan ilgi arttı.

Türkiye bu günlerde iki gelişme ile sarsılıyor. Birincisi, art arda meydana gelen kripto para borsalarındaki vurgun ve iflaslar. Diğeri ise, Merkez Bankası’nın aldığı kararla ‘kripto para’ olarak bilinen Bitcoin (BTC) gibi elektronik paraların Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak olması. Tüm bu yaşanan olumsuzluklar, Türkleri kripto paralara olan tutkusundan vazgeçirmişe benzemiyor.

Google’da “Bitcoin” arayışı, ülkedeki kripto para ödemelerinin yasaklanmasının ardından Türkiye’de tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Peki bu süreçte Bitcoin ve BitciCoin için teknik sinyaller hangi yönü işaret ediyor?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.