Bitcoin Standart Hashrate Token (BTCST) Nedir?

Bitcoin Standart Hashrate Token (BTCST) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
334 kez okundu

BTCST, standart bir Bitcoin madencilik gücü birimi tarafından teminatlandırılmış bir tokendir. Bitcoin Standart Hashrate Token platformunun yerel kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede BTCST nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

BTCST Nedir?

BCST’ye sahip olmak yasal ve işlevsel olarak madencilik gücüne sahip olmakla eşdeğerdir.  BTCST’yi zincir üzerinde stake etmek, stake eden kişiye Bitcoin’de madencilik ödülleri alma hakkı vermektedir. Ek olarak BTCST’nin büyük borsalarda listelenmesi, tokenize Bitcoin madencilik gücüne anlamlı bir likidite getirecektir.

BTCST’nin Avantajları Nelerdir?

BTCST, Bitcoin madencileri ve madenci olmak isteyenler arasında verimli bir pazar yaratmaktadır. Piyasa katılımcıları bu tokenin ticaretini yaparak madenciliğine girip çıkabilmektedir.

BTCST tarafından tokenize edilmiş madencilik gücüne sahip olmayan madenciler dahi madencilik makinesi fiyatlarındaki dalgalanma risklerine karşı gelir elde etmek veya risklere karşı korunmak için tokeni kullanabilmektedir.

Ek olarak BTCST, ek olarak madencileri yatırımcılarla bir araya getirmektedir. BTCST’nin piyasa fiyatı, kaldıraçlı bir BTC olarak performans göstereceğinden; BTCST, tescilli ve algoritmik tüccarların çeşitli ticaret ve ihtiyaçlarını daha önce erişilemeyen şekilde karşılacaktır.

BTCST, yalnızca gerçek Bitcoin madencilik gücü projeye katkıda bulunduğunda veya proje tarafından satın alındığında yayınlanıp katkı verebilmektedir. Katkı programı kapsamında bir madenci, yeni çıkarılan BTCST’ler karşılığında projeye madencilik gücüne katkıda bulunabilmekttedir.

BTCST ile Staking Geliri Nasıldır?

BTCST, Bitcoin ağından madencilik ödüllerini talep eder ve bu ödülleri sahiplerine dağıtır. Proje, Bitcoin ağından madencilik ödülleri talep etmek için saygın bir madencilik havuzuyla ortaklık planlamaktadır. Havuz tarafından tahsis edilen madencilik ödülleri karşılığında tokeni teminatlandıran madencilik gücü, ortak havuza yönlendirecektir. Hesap verebilirliği sağlamak için bu adımın merkezileştirilmesi gereklidir. Madencilik havuzu, hem hizmet sağlayıcı hem de madencilik gücünü izleyen bir denetçi olarak hareket edecektir.

BTCTS’nin Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Bitcoin Standart Hashrate Token’in toplam arzı 15,000,000 BTCST’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 7,287,599 BTCST’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,597,450$ olan projenin piyasa değeri 114,795,231$’dır.

Bitcoin Standart Hashrate Token’in işlem gördüğü mevcut fiyat 15,75$’dır. Ancak Nisan 2021’de 100$’a yaklaşmış ve 91,94$’a ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.