Bitcoin sert düştü! Peki toparlanacak mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
422 kez okundu

Bitcoin sert düştü! Peki toparlanacak mı? Kripto para piyasası son günlerde yaşadığı kötü gün başlangıçlarına bir yenisini daha ekledi. Piyasanın önde gelen kripto paralarında ciddi kayıplar var. Lider kripto para birimi Bitcoin‘de yüzde 8’i aşkın düşüşler görülürken, Ethereum’da da yine sert kayıplar dikkat çekiyor.

Bitcoin sert düştü! Elon Musk’a inceleme
Günün en dikkat çeken gelişmesi ise Elon Musk ile ilgili…  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, konuyla ilgili kaynaklara göre Tesla CEO’su Elon Musk‘ın şaka coin’i Dogecoin hakkındaki Twitter paylaşımlarını araştırdığı bildiriliyor.
Bilindiği üzere, Musk’ın Dogecoin hakkında sık sık attığı tweet’ler, fiyat hareketleri üzerinde büyük bir etki yarattı. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da sosyal medyada bir iddia hızla yayıldı. İddiaya göre SEC Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla piyasayı manipüle ettiği gerekçesiyle hakkında inceleme başlattı.
Şaka coini olarak çıkarılan ve uzun yıllardır herhangi bir ciddi değeri olmadan piyasada var olan Dogecoin Elon Musk’ın favorileri arasında.
Musk’ın paylaşımları sonrası yıldızı parlayan Dogecoin uzun süredir kripto para dünyasının gündeminde. Son olarak 1 gün önce Dogecoin ile paylaşımda bulunan Musk yine altcoin’i uçurmayı başarmıştı.
Musk’ın Dogecoin ile ilgili tweet attığı zamanlarda piyasanın büyük bölümü oraya yöneldiği için diğer kripto paralarda da dalgalanmalar görülebiliyor. Bu durumdan rahatsız olan birçok kripto para yatırımcısı Elon Musk’ı piyasaların dengesini bozmak ve Dogecoin’i manipüle etmekle suçluyordu.
Peki bu gelişmeler ışığında bugün Bitcoin ve ADA özelinde kripto para piyasasını nasıl bir seyir bekliyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor..

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.