Bitcoin NEO ve LiteCoin nasıl etkilenecek?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
933 kez okundu

Bitcoin NEO ve LiteCoin nasıl etkilenecek? Kripto para piyasası yeni hataya pozitif bir seyirle başladı. Peki bu seyir devam edecek mi? Bitcoin, NEO ve LiteCoin’de nasıl bir hafta bekleniyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Piyasa haftaya pozitif başladı – 28.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftaya kısmi iyimserlikle başladı. Bitcoin NEO ve LiteCoin nasıl etkilenecek? Lider kripto para birimi Bitcoin / USD paritesi tekrar 34 bin dolar seviyesinin üzerinde. Ethereum ise 2 bin dolarlı seviyeleri yine zorlamaya başladı. Günün dikkat çeken haberi ise Meksika’dan…
Meksika’nın en zengin iş adamlarından biri olan i cardo Salinas, Bitcoin (BTC) konusunda iyimser. Bitcoin’in geçerli bir değer deposu ve fiat para birimlerine üstün bir alternatif olduğuna dair inancı, bankası Banco Azteca’yı Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk banka yapabilir. Salinas, bu heyecan verici açıklamayı, Anthony Pompliano ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ikilisi tarafından paylaşılan Bitcoin hakkındaki geçmiş yorumlarına yanıt olarak Twitter’da yaptı.

Bitcoin her portföyün bir parçası olmalı

Son dönemde yaptığı bir röportajda Salinas, Bitcoin’i incelemek için çok zaman harcadığını belirtti. Bitcoin’in her yatırımcının portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu tavsiye eden iş adamı, şunları vurguladı:

“Uluslararası değere sahip, küresel düzeyde muazzam bir likidite ile işlem gören Bitcoin her portföyün bir parçası olmalı.”

Bitcoin, 21 milyon sınırlı arzı nedeniyle, giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı için hayati bir varlık. Salinas’a göre bu kodlanmış özellik, Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak adlandırdığı itibari para birimlerinden üstün kılıyor. Salinas, yaklaşık 30 yıl boyunca hangi varlığı elinde tutabileceği sorulduğunda Bitcoin’i seçti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.