Bitcoin Nasıl Alınır?

Mert Tanır
Mert Tanır
1990 kez okundu

Bitcoin nasıl alınır? Sorusunu cevaplamadan önce; 2009 yılında henüz kimliği tam olarak teyit edilmeyen Satoshi Nakamoto adlı kişinin ya da grubun belirli bir kesme gönderdiği 9 sayfalık pdf dosyası yer alan mailin dünya finans piyasasında bu kadar önemli bir noktaya gelmesini herhalde kimse tahmin bile edemiyordu. Ancak şu an için gelinin nokta artık dijital para kavramını iyiden iyiye günlük finans literatürüne soktu diyebiliriz. Zira para birimleriyle karşılaştırıldığında kendi kurallarını koymaktadır. Aynı zamanda karşımızda herhangi bir merkez bankasına bağlı olmayan bir sistem var. Bahsettiğimiz şey tahmin edebileceğini gibi bir kripto para birimi.

Bitcoin için İlgi ve Talep

Bu kadar artan ilgi ve talebe sahip olmasına karşın halen bilinmeyenlerle dolu piyasa kripto para piyasası. Bunlar içerisinden en çok ilgi çekeni ise şüphesiz halen en değerli kripto para birimi konumunda olan Bitcoin. Gerek işlem hacmi gerekse volatilite açısından diğer kripto para birimlerinden ayrılıyor. Özellikle 2017 senesindeki fiyat hareketiyle devletler, hükümetler ve merkez bankaları tarafından takip edilen bir enstrüman haline geldi Bitcoin

Bir ara 20 bin dolarlara yaklaşan, arkasında da 3 bin 200 dolar seviyesine kadar gerileyen bir fiyat hareketinden bahsediyoruz Bitcoin için. Şimdi ise yeniden 8 bin dolarları test etmeye başladı. Bu dönemde analistlerin ve uzmanların Bitcoin için geleceğe yönelik olumlu beklentiler barındırması son dönemde Bitcoin’i yeniden üst sıralara taşıdı gündem olarak. Bitcoin’le başlayan ve diğer kripto para birimlerinde de meydana gelen fiyatlardaki bu hareketlilik başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasına olan ilgiyi biraz daha artırdı. Zira yıl sonu fiyat hedefi için revizelerin yapılması bu piyasaya ilişkin beklentilerin artmasını beraberinde getirdi.

Bu kadar gündem olmasına karşın Bitcoin nasıl alınır, Bitcoin almak istediğimde ne yapmalıyım, para transferi nasıl gerçekleşece, Bitcoin ethereum işlemleri aynı mıdır, Bitcoin aldım nasıl satarım, bitcoin hesabı nasıl açarım, alım satım işlemlerinden bitcoin miktarı önemli midir, sorularının cevabının hala tam olarak anlaşılamaması bilinememesi gibi bir sorun var piyasada.

En kısa anlatımla peki kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyen yatırımcı ne yapmalı? Daha doğrusu Bitcoin nasıl alınır?

Bunun için ise öncelikle diğer yatırım araçlarına yatırım yaparken açtığınız gibi bir hesap açmanız gerekiyor. Peki hesabı nasıl açacaksınız ve kripto para işlemlerini nasıl yapacaksınız?

İşte kripto para piyasasının en değerli para birimi olarak gösterilen Bitcoin’e yatırım yapmak için izlenecek yol:

Güvenli Bitcoin Nasıl Alınır?

1- İlk olarak https://www.bitci.com/ adresine giriniz

2- Sonrasında da ekranın sağ üst köşesinde bulunan yeni üyelik ikonuna tıklamanız gerekiyor.

3- Bilgileriniz girerek üye olduktan sonra Bitci.com adlı internet sitesine giriş yapın.

4- “Hesap Onay Yönetimi’ kısmından doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı bitirin. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5- Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa “TRY Yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6- Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında BTC‘ye tıklayın.

7- BTC Alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız. Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek bitci.com internet sitesinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.