Bitcoin Kur

Bitcoin Kur

Bitci.com
Bitci.com
939 kez okundu

Bitcoin kur, Bitcoin TL, Bitcoin dolar, Bitcoin USD, Bitcoin kaç TL? Bitcoin kaç dolar? Bitcoin kaç USD? İşte kripto para piyasasının yarısından fazlasına sahip sanal para birimi Bitcoin ile ilgili son durum ve görüşler…

Bitcoin kur değerine bakıldığında şu dakikalarda 9 bin 121 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi Bitcoin (BTC) dünkü fiyatına göre ise yaklaşık yüzde 1.29 düşüş eğilimi gösteriyor. Bitcoin TL kur olarak baktığımızda ise 53 bin 442 liradan işlem görüyor. BTC 163 milyar dolara erişen piyasa hacmiyle sanal para piyasanın yaklaşık yüzde 56’sını oluşturuyor.

Bitcoin kur değerlerini internet üzerinden çeşitli platformlardan anlık veya 15 dakika gecikmeli olarak ulaşıp, takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi BTC, 2008 yılında dünyada yaşanan ekonomik krizinden sonra deneysel olarak çıkarken, 2009 yılında ortaya çıkarak yatırımcılar ile buluştu. Sanal para birimi Bitcoin, 2017 yılı Aralık ayında eşine zor rastlanır bir sıçrama yaşayarak tarihinin en yüksek seviyesine yükselirken, 1 Bitcoin kur değeri 20 bin doların üzerini gördü. BTC, tarihi rekorunu kırdığı bu zamanda çok daha popüler olarak çok daha fazla yatırımcının gündem maddesi oldu. Ancak dijital para birimi BTC beklentilerin aksine yükseldiği bu seviyede tutunamayarak sert bir şekilde geriledi. Sonrasında sanal para birimi BTC, 3 bin 200 dolar seviyesine kadar düştü.

Dijital para birimi BTC alım ve satımı yapmak isteyen yatırımcıları bir araya getiren borsalar üzerinden, ellerinde bulundurdukları BTC’ler ile işlem yapabilir. Ancak yatırımcılar kendi güvenlikleri için iyi bir araştırma sonrası hangi kripto para platformunda işlem yapacağına karar vermeli. Karar verirken de güvenilir ve saygın bir işlem platformu seçilmesi yatırımcıların faydasına olacaktır.

Bitcoin Altının Yerini Alabilir

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) merkezli dijital varlık yönetimi kurumu Grayscale Investment CEO’su Barry Silbert, “Baby boomers” kuşağı varlıklarının Y kuşağına geçmesiyle oluşan varlık değişiminin yaptığı etkiyle sanal para Bitcoin’in ilerde yatırım aracı olarak altın madenini tahtından ederek yerini alabileceği öngörüsünde bulundu.

Grayscale Investment’ın üst düzey yöneticisi Silbert, BTC kapsamında yaşanan fiyat artışıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ben altın standart sonrasında doğdum, fakat genç nesil, savaşın olduğu ve paranın altın gibi değerli bir varlıkla korunması gereken bir dönemde büyümedi” dedi ve şöyle ekledi: “Genç nesil için para dijital bir hal aldı ve bu varlık sınıfına herkes erişebiliyor. Gelecek 25 yıl içinde ‘Baby boomers’ kuşağından yeni nesle aktarılacak ortalama 68 trilyon dolar varlık bulunuyor. Bu varlığın tamamı altında yatırılamaz. Tabii ki söz konusu varlığın tamamı BTC’ye de gitmeyecek fakat kesinlikle çeşitlenecek”

Silbert, 2011 yılından bu güne kadar piyasada bulunması sebebiyle piyasadaki volatiliteye hakim olduğunu söyleyerek; “Gerçek bir hız trenindeydik. BTC fiyatı dört kez yüzde 80 düşüşler gördü fakat geçen son dört seferde de söz konusu düşüş sonrası fiyat rekor düzeylere yükseldi” şeklinde belirtti.

Grayscale Investment CEO’su Silbert, Bitcoin’in fiyatlarının sanal para kışından çıktığımızı ve sanal para baharına girdiğimizi gösterdiği öngörüsünde bulundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.