NEO Ve ADA’da Neler Oluyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
423 kez okundu

Kripto para piyasası yeni haftaya ılımlı bir seyirle başladı… Peki bu süreçte Bitcoin, NEO ve ADA’yı nasıl bir seyir sekliyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Ethereum ve Bitcoin yükselmeye devam edecek mi? 12.04.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında yeni haftanın ilk işlem gününün rengi yeşil… Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’de 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıkılması dikkat çekici. Bunun yanında Ethereum’da da ciddi bir yükseliş var.

Günün dikkat çeken haberi ise Kanada’dan…Zira Kanadalı mortgage şirketi kripto paralar ile ödeme kabul edeceğini duyurdu Kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılmadığına dair anlatı, son zamanlarda çok sayıda şirketin bu tür işlemlere izin vermesiyle çürütülmeye devam ediyor. En büyük Kanadalı brokerlerden biri olan Matrix Mortgage Global, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve bazı stablecoin’lerle ödeme kabul eden en son şirket oldu.

Kripto Para ile Mortgage Ödemeleri

2008 yılında kurulan Matrix Mortgage Global, müşterilerin ipotek yaratımlarında 1,5 milyar doların üzerinde gerçekleştirdiği konutlar için finansman almalarına olanak sağlıyor. Şirket, kurulduğu günden bu yana “alternatif kredilendirmeyi savunmuştur” ve son duyurusu bu yönde atılan bir başka adım olarak değerlendirilebilir.

Peki bu süreçte Bitcoin, NEO ve ADA’yı nasıl bir seyir sekliyor?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.