Bitcoin kritik direncinde

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
878 kez okundu

Bitcoin ve Etherum için teknik göstergeler nasıl şekillendi? Bitcoin Kritik direncinde mi? Özellikle Ethereum şu an içinde bulunduğu formasyon hedefine ulaşabilecek mi? Bitcoin için kritik direnç noktası hangi seviyede? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasasında kritik dönem

Bitcoin / USD paritesinde kısmi tepki alımları gelse de hala ana düşüş trendin çizgisinin altındaki seyir sürüyor… Şu an için bu trendin direnç noktası 42 bin dolar seviyelerine denk geliyor… Ethereum ise formasyon hedefine yöneldi…

Günü önemli iki satır başı ise yurt dışından… İlki JP Morgan’la ilgili…

JPMorgan Resmen Başlıyor: Bitcoin (BTC) İçin Bir Dönüm Noktası!

Coindesk’te yayınlanan bir rapora göre, yatırım bankacılığı devi JP Morgan’ın bu hafta özel banka müşterilerine Bitcoin (BTC) fonu sunacağı bildiriliyor. Bankacılık devi, Nisan ayında NYDIG ile ortaklaşa Bitcoin fonunu açıklamıştı ancak şimdiye kadar müşterilere aktif olarak sunmaya başlamamıştı. Fon, müşteriler için en güvenli ve en ucuz yatırım seçeneği olarak ilan edildi.

JPMorgan U dönüşü yaptı
Dünyaca ünlü bankanın, birçok kez BTC’yi eleştirdikten sonra bu yönde adım atması, aynı zamanda JP Morgan’ın Bitcoin’e yönelik strateji değişikliğine de işaret ediyor. Amerikan bankacılık devi, nihayet özel bir Bitcoin fonu sunmaya hazır. Haber ayrıca JP Morgan’ın perakende varlıklı müşterilere kripto fonları sunmaya başlamasından sadece haftalar sonra geldi.

İkinci önemli gelişme ise yayımlanan Bloomberg raporu…

Bloomberg Ağustos Ayı İçin Bitcoin Ve Altın Raporunu Yayınladı! İşte Ayrıntılar!

Bloomberg, yakın zamanda Bitcoin (BTC) Ağustos 2021 Raporunu yaınladı. Raporu oluşturan Bloomberg analistlerinin, BTC’nin uzun vadede fiyat artışı konusunda oldukça iyimser oldukları görülüyor.

Bitcoin boğa koşusu devam edecek

Raporun, ABD’nin kripto paralar için adım adım regülasyon aşamasına ilerlemesine karşın, Çin’deki baskı ve yasaklara değinirken, bu ortamın en çok Bitcoin ve doların işine yarayacağı belirtiliyor. Bloomberg’e göre, Bitcoin, 40 bin dolarlık fiyat seviyelerini güçlü desteğe dönüştürecek. Bununla birlikte, BTC bu haftanın başlarında yine bir düzeltme yaşadı ve 40 bin doların altına düştü. Bitcoin bugün yüzde 4.22 yükselmesine rağmen, 741 milyar dolarlık piyasa değeri ile 39.474 dolardan işlem görmeye devam ediyor

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.