Bitcoin Kritik Desteğinde Tutunacak mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
626 kez okundu

Bitcoin Kritik Desteğinde Tutunacak mı? Bitcoin son 7 ayın en kritik destek noktasını test etti… Peki bu noktadan dönüş olacak mı? XRP ise karar verme aşamasında. BitciCoin’de 1,5 ay önce başlayan düşüş trendinin kırıldığına yönelik işaretler var. Bütün bu gelişmeleri Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumladı

Kripto para piyasası kritik dönemde! 19.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası son derece kritik bir gün geçiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin son 7 aydır üzerinde bulunduğu orta ve uzun vadeli yükseliş trendinin destek noktasını test etti. Bu seviyenin üzerinde tutunması şart. Aksi taktirde paritede bir trend dönüşümünden bahsetmek mümkün olacak. bu da düşüşün devam edebileceğine yönelik ihtimallerin artması anlamına geliyor.

XRP’de ise görünüm bu kadar kritik değil. SEC-Ripple arasındaki davadan ciddi anlamda etkilenen ve 17 cent civarlarına kadar gerileyen XRP’de kısa vadeli yeni yükseklerin test edilmesi için kritik direnç noktalarının kırılması şart.

BitciCoin’de ise dün yapılan olumlu açıklamalarla birlikte son 1,5 aylık düşüş trend çizgisinin üzerine çıkıldı ve bu trendin kırılabileceğine yönelik emareler ortaya çıktı. ancak bunun teyidi henüz tam anlamıyla alınamadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.