Bitcoin Ethereum ve DogeCoin için neler bekliyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
848 kez okundu

Bitcoin Ethereum ve DogeCoin için neler bekliyor? Piyasaya bir miktar kar realizasyonu geldi. Peki bu süreçte Bitcoin Ethereum ve DogeCoin için beklentiler ne yönde oluştu? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası toparlanabilecek mi? – 24.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında toparlanma yerini bir miktar kar realizasyonuna bıraktı. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin / USD cephesinde yaklaşık 35 bin dolarlı seviyeler test edildikten sonra yönün bir miktar aşağı döndüğü gözleniyor. Parite 32 bin 300 dolar desteğinin üzerinde tutunma çabasında. Bunda başarı olması tekrar 33 bin 815 dolar seviyesinin seans içi hedeflenmesini sağlayabilir. Ancak şu da unutulmamalı; paritede dün yakalanan kısmi olumlu havanın devamı ve bu düşüşü bizim kar realizasyonu olarak yorumlayabilmemiz için paritenin 32 bin 300 – 31 bin 500 dolar seviyelerinin üzerinde kalması gerekiyor.
Günün ilginç haberi ise ABD kaynaklı. New York merkezli tüketici finansal hizmetler şirketi Bankrate tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankete göre, önümüzdeki on yıl içinde daha fazla Amerikalı, Bitcoin (BTC)’e kıyasla altına yatırım yapmaya istekli.

Emlak yatırım listesinin başında yer alıyor

Ankate katılanların yüzde 13’ü altına yatırım yapacaklarını söylerken, yüzde 9’u ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e yatırım yapacaklarını söyledi. Hisse senetleri, nakit para, mevduat ise (CD), ABD yatırımcıları arasında kripto paralardan daha popüler. Ankete katılanların yüzde 28’i paralarını gayri menkule yatırmaya istekli olduklarını söyledi. Emlak listenin başında yer aldı. Anket katılanların çoğunluğu (yüzde 61) kripto para konusunda hala tereddütleri olduğunu söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.