Bitcoin, Ethereum ve DogeCoin’de son teknik görünüm nasıl şekillendi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
320 kez okundu

Youtube metni: Kripto para piyasası kırmızı rengin hakim olduğu yeni bir güne daha başladı. Peki Bitcoin, Ethereum’da düşüş devam edecek mi? DodgeCoin’de son teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Bitcoin düşmeye devam edecek mi? – 16.03.2021 Günlük Analiz

Investing metni: Kripto piyasası yeni güne hatta yeni haftaya kıpkırmızı bir renkle başladı. Geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61 bin 683 dolar seviyesine yükselerek yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi. Yaşanan bu yükselişten sonra tekrardan sert bir şekilde düşen BTC, yazım itibari ile 53 bin 905 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Her zaman olduğu gibi lider kripto para biriminin sert hareket, ‘altcoin’leri de derinden etkiledi ve kripto para piyasası aşağıda da görebileceğiniz gibi neredeyse tamamen kırmızıya döndü.

En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) güne yüzde 5.69 düşüşle başladı ve yazım itibari ile 1.755 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunan Binance Coin’de (BNB) Ethereum’a benzer şekilde yaklaşık yüzde 6 değer kaybına uğradı ve 248 dolar dolar seviyesinlen işlem görüyor.

Piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto para arasında son 24 saat içerisinde tek yükseliş kaydeden ise, yüzde 2.90 değer kazancı ile XRP oldu. XRP, yaşanan bu sert düşüşten etkilenmeyerek değerini 0.4581 seviyesinde tutmayı başardı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.