Bitcoin, Ethereum ve BitciCoin’de Neler Bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
387 kez okundu

Kripto para piyasası yeni haftaya yemyeşil bir tabloyla başladı. Bitcoin bu noktayı geçerse yükselişini sürdürebilir… Ethereum 4 bin doların üzerinde… BitciCoin’de durgunluk bitiyor mu? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

BitciCoin’de son durum – 10.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftaya yemyeşil bir tabloyla başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin kritik bir sınırı aşmayı deneyecek. Kırarsa yolu uzun gibi. Ethereum ise yükseliş kanalı içerisindeki hareketini sürdürüyor. Bu hareketle birlikte 4 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı. BitciCoin’de ise durgunluğun yerini bir miktar hareketlilik alabilir…

Piyasa güne bu haberlerle başlarken ilgi çeken haber ise yine ABD, başka bir deyişle Elon Musk kaynaklı… Zira en büyük destekçisi Elon Musk’ın attığı tweetler ile devasa bir yükseliş elde eden Dogecoin (DOGE), yaşadığı keskin düşüşten sonra hızlı bir şekilde toparlanmaya başladı. Musk’ın Saturday Night Live programın yatırımcıları hüsrana uğratmasının ardından, altcoin yüzde 30 değer kaybetmişti. Şimdi ise yine Elon Musk’ın attığı Dogecoin tweetleri sayesinde fiyat artmaya başladı.

Dogecoin Uzayda

Dogecoin tweet’leriyle gündemden düşmeyen ve piyasalarda volatiliteye sebep olan SpaceX kurucusu Elon Musk, Doge-1 isimli uydunun gelecek yıl aya gönderileceğini ve Dogecoin’in uzaydaki ilk kripto para olacağını duyurdu…

Peki yeni haftada Bitcoin, Ethereum ve BitciCoin nasıl hareket edebilir?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.