Bitcoin, Etherem ve XRP için tepki seviyeleri hangi noktalarda?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
471 kez okundu

Bitcoin, Ethereum ve XRP’de kritik destek noktaları hangi seviyelerde? Her 3 coin için de teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası için kritik dönem – 20.04.2021 Günlük Analiz

Piyasa yurtdışı kaynaklı bir söylentiyle çalkalanıyor… ABD Hazine Bakanlığının kara para aklama konusunda çeşitli finans kurumlarına düzenleyeceği operasyonlara dair söylentiler, sosyal medyada ve forumlarda orman yangını gibi yayıldı. ABD kuruluşundan resmi bir duyuru yapılmadı ve bu aşamada, haberler geniş çapta korku ve paniğe neden oldu. Kripto para piyasası dün büyük bir düşüş yaşayarak, kırmızı renge büründü. Ancak bazı uzmanlar, bu söylentilerin geçtiğimiz Perşembe günü Rusya’nın yaptırımlarını duyurmasından kaynaklandığını varsayıyor. 15 Nisan’da ABD Hazinesi, hükümetin Rus hükümetine yönelik yaptırımları artırdığını ve yasadışı işlemler için kripto para birimi adreslerinin kullanımına değinen bir basın bülteni yayınladı.

Bu arada, bazı analistler dün meydana gelen düşüşün, Rusya hükümetine ve birkaç uluslararası kuruluşa yönelik son ABD yaptırımlarıyla ilgili olabileceğini söylediler. ABD Hazine Bankanlığı Perşembe günü öğleden sonra, bakanlığın ve Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisinin (OFAC) 16 kuruluş ve 16 kişiyi ele geçirdiğini açıklayan bir basın bülteni yayınladı. Basın açıklamasında, bu grupların ve Rus yetkililerin önderliğindeki kişilerin 2020’deki ABD seçimlerini etkilemeye çalıştığı belirtiliyor.

Bitci Logo

Türkiye’nin en gelişmiş kripto para borsasına şimdi kayıt olun!

ABD Hazine Bakanlığı, Rus İnternet Araştırma Ajansı (IRA) çalışanlarına dijital para karşılığında sahte kimlik sattığı düşünülen bu örgüte yaptırım uygulama kararı aldı.

Peki böyle bir ortamda Bitcoin, Ethereum ve XRP’de kritik destek noktaları hangi seviyelerde? Her 3 coin için de teknik görünüm nasıl şekillendi?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.