Bitcoin, EOS Ve BitciCoin’de Bu Seviyelere Dikkat!

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
988 kez okundu

Bitcoin, EOS ve BitciCoin yeni haftaya nasıl başladı? Bu hafta için takip edilmesi gereken noktalar hangi seviyelerde? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban Günlük Analiz serisinde yorumluyor.

ETH rekor kırdı – 03.05.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftaya pozitif bir seyirle başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin önemli bir seviyenin üzerinde. Ethereum ise 3 bin dolar hedefini şimdiden gördü…

Bu olumlu havanın özellikle Bitcoin cephesinde oluşmasının nedeni ise bir iddia… Zira kripto para topluluğu, keskin düzeltmelerle dolu bir Nisan ayını geride bıraktı. Yılın ikinci çeyreğinin ilk günü, kripto para topluluğu için yükseliş ivmesi gösteriyor. Uzun bir düzeltme döneminden sonra, Bitcoin (BTC), 60 bin dolarlık seviyeyi yeniden test etmeye hazırlanırken, Ethereum ise (ETH) uzun zamandır beklenen 3 bin dolar seviyesinin üzerini test etti.

Kurumsal yatırımların sessiz kaldığı bugünlerde, piyasanın tüm bu hareketleri, topluluğun yükseliş ivmesi konusunda daha da umutlanmasını sağlarken aniden ortaya çıkan bir dedikodu işleri daha da ileriye taşıdı. İddialara göre Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 20 milyar dolar değerinde olduğu iddia edilen Bitcoin satın alımı yaptı.

Kripto Twitter’da dolaşan söylenti, e-ticaret devinin şirketinin Bitcoin’e yatırım yaptığı yönünde. Buna adil bir pay diyebiliriz çünkü Alibaba’nın, Bitcoin yatırımı yarışında küresel çaptaki rakiplerine katılması doğru olacaktır. Şirketin 2021 – 1. çeyrek kazanç raporunun 13 Mayıs’ta açıkalanacağının duyulmasıyla beraber böyle bir dedikodu da ortaya çıktı.

Diğer her üç aylık finans raporu gibi, bu da şirketin yılın ilk dönemindeki büyümesini yansıtan önemli toplam rakamları içerecektir. Kripto para topluluğu üyeleri tarafından, şirketin Bitcoin getirilerini listelemesi, yani tabii ki söylentiler doğruysa- bekleniyor. Hatta bazı iddialara göre satın alımın daha önceden yapıldığı da ifade ediliyor.

Peki bu gelişmeler ışığında Bitcoin, EOS ve BitciCoin yeni haftaya nasıl başladı? Bu hafta için takip edilmesi gereken noktalar hangi seviyelerde?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.