Toparlanma devam edecek mi? Bitcoin, DOT ve XLM’de ne bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
1819 kez okundu

Bitcoin hafif toparlanma eğiliminde… Ancak kritik nokta henüz aşılmadı… Bunun yanında DOT ve XLM için son teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası tekrar kendine gelecek mi ? – 30.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni güne oldukça olumlu başladı… Bitcoin kritik seviyenin üzerindeki seyrini sürdürüyor. Bununla birlikte Ethereum’da da ciddi bir yükseliş var.

Günün önemli gelişmesi için XRP’yi yakından ilgilendiriyor… Zira habere göre Ripple, Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’dan yüzde 40 pay aldığını açıkladı. Açıklamanın ardından XRP fiyatı yaklaşık yüzde 5 arttı. San Francisco merkezli blockchain şirketi, RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) hizmetini bu ortaklık anlaşmasıyla genişletmeyi planlıyor. Ripple’ın geliştirdiği önemli teknolojilerden birisi olan ODL, para transferlerinde likidite kaynağı olarak XRP’yi kullanan firmaların, ilgili para transferlerini saniyeler içinde hızlı ve güvenli bir şekilde yapmasını sağlıyor.

Resmi açıklamaya göre Ripple, Asya’daki hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor ve son satın alma, şirketin Filipinler gibi mevcut koridorlarını desteklemede önemli bir rol oynayacak. RippleNet’in (ODL) hizmeti, anında para göndermek ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltmak için XRP kullanılıyor.

Peki mevcut görüntü itibariyle Bitcoin, DOT ve XLM’de neler beklenebilir?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.