Bitcoin için teknik göstergeler ne durumda?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
924 kez okundu

Bitcoin için teknik göstergeler ne yönde sinyal oluşturuyor? Bitcoin, DOT ve ALGO’da teknik sinyaller nasıl şekillendi? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde hangi noktalara dikkat edilmeli? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Altcoinlerde düşüş devam edecek mi? – 11.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası farklı bir güne başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin/USD cephesinde yükseliş varken önemli altcoinlerde düşüş gözlemleniyor…

Bitcoin için teknik göstergeler ne yönde sinyal oluşturuyor? Dikkat çeken gelişme ise Fransa ve İsviçre’den… Fransa ve İsviçre’den kripto para adımları geldi. İki ülkenin merkez bankaları, CBDC için sınır ötesi ticari denemeleri başlatmak için el ele veriyor.

Fransa ve İsviçre’den kripto para adımı

Her iki merkez bankası da merkez bankası dijital para birimlerini test etmek için UBS Group AG, Credit Suisse Group AG, Accenture Plc ve Natixis SA dahil olmak üzere birçok ticari bankayla ortaklık kuruyor. İşbirliği çabası, Bank for International Settlements’taki inovasyon merkezi altında başlatıldı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan BIS İnovasyon Merkezi başkanı Benoit Coeure, G20’nin, sınır ötesi ödemeleri geliştirmeyi bir öncelik haline getirdiğini belirterek bu deneyin, toptan CBDC’nin sınır ötesi kullanım durumlarında hızı, verimliliği ve şeffaflığı nasıl artırabileceğini keşfederek bu çalışmaya katkıda bulunacağına işaret ediyor.

Ticari denemeler, sınır ötesi havale işlevlerini ve bir finansal aracın bir euro odaklı CBDC’ye karşı değişimini test edecek. İsviçre Merkez Bankası ve Fransa Merkez Bankası, devam eden denemelerin tam teşekküllü CBDC ihracı için bir güvence olarak görülmemesi gerektiğini vurguluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.