Bitcoin’de düşüş, XRP’de ise yükseliş var Bu hareketler ne kadar sürecek?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
570 kez okundu

Dava sürecinde olan XRP’de ciddi bir yukarı hareket var… Peki neden? Bitcoin cephesinde ise yön aşağı döndü. Peki düşüş devam edecek mi? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Bitcoin düşüşü devam edecek mi? – 23.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası kıpkırmızı bir renkle karşıladı bugün yatırımcılarını… BTC/USD paritesi 53 bin dolar sınırına yaklaştı. Ethereum’da ise yüzde 7’yi aşkın düşüşler var… Piyasadaki bu kötü havaya karşın XRP yatırımcısının yüzü gülüyor. Zira haber yayına hazırlandığı sırada XRP/USD paritesinde yüzde 8’i geçen bir prim söz konusu idi…

Piyasadaki bu durumla birlikte istatistiki bir not dikkat çekti… Aktif olarak Bitcoin (BTC) tutan adres sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Parabolik olarak büyüme gösteren ve sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısı bu Cuma günü erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 36 milyon 896 bine ulaştı. Glassnode tarafından sağlan verilere göre bu sayı, Pazar günü öğleden sonra 36 milyon 770 bine düştü.

XRP yatırımcıları kampanya başlattı…

Bir diğer önemli gelişme ise XRP yatırımcıları için… XRP yatırımcıları, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava devam ederken sosyal medyada “RelistXRP” kampanyası başlattı.

Twitter kullanıcısı MackAttackXRP’ye göre, “RelistXRP” hashtag’i bugün erken saatlerde Hollanda’da trend oldu. Sosyal medya hareketinin Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta büyük ilgi gördüğünü görülüyor. Twitter verilerine göre, hashtag kullanılarak Hollanda’da 35 binden fazla tweet, ABD’de 30 binden fazla tweet ve Avustralya’da yaklaşık 24 bin tweet atıldı. Kampanyanın, XRP token’ı için alım satımı sonlandıran veya askıya alan kripto borsalarına dikkat çekme girişimi olduğu belirtiliyor.

Peki bu gelişmeler ışığında Bitcoin ve XRP için teknik göstergeler hangi seviyeleri işaret ediyor?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.