Bitcoin ve XLM’de Sinyaller Ne Yönde?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
445 kez okundu

Bitcoin, Dash ve XLM için teknik görünüm nasıl şekillendi? Piyasadaki yukarı hareketin devamı var mı? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban Günlük Analiz serisinde yorumluyor.

Altcoinler yükselişe devam edecek mi? 27.04.2021 Günlük Analiz

Altcoinlerde son. Kripto para piyasası yemyeşil bir tabloyla karşıladı yeni günü. Bitcoin 55 bin dolarlı seviyeleri zorlamaya başladı. Ethereum’da da yükseliş devam ediyor…

Bitci Logo

Türkiye’nin en gelişmiş kripto para borsasına şimdi kayıt olun!

Günün ilginç haberi ise Tesla CEO’su Musk’tan… Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin (BTC) satışı yaptığını açıklamasının ardından hem kripto para dünyasını hayal kırıklığına uğrattı hem de eleştiri oklarının hedefi oldu.Popüler isme Dave Portnoy tarafından Twitter’da şöyle bir eleştiri geldi:

“Şimdi, meseleyi doğru mu anlamışım? Musk BTC satın alıyor sonra BTC’yi yükseltiyor. Daha sonra satıp servet kazanıyor? Elinde BTC tutan son kişilerden olmayın.”Ancak Musk’ın açıklamalarına göre durum farklı. Portnoy’a olayı çok yanlış değerlendirdiğini söyleyen Musk, kendisinin hiç BTC satmadığını, Tesla rezervlerindeki Bitcoin’lerin yüzde 10’unun satıldığını dile getirdi. Tesla’nın böyle bir adım atmasının ise Musk, likidite sağlamak amacıyla yapıldığını ifade etti.“Bitcoin’lerimi satmadım.

Tesla, Bitcoin’lerin likit bir markete sahip olduğunu kanıtlamak için yüzde 10’unluk satış yaptı.”
Popüler analistler ve kripto para yorumcuları, Elon Musk’ın bu açıklamasının Bitcoin için olumlu olduğunu dile getirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.