Bitcoin Dash ve ONT’ta Neler Olabilir?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
417 kez okundu

Bitcoin, Dash ve ONT için teknik sinyaller ne yönde işaret veriyor? Olası aşağı la da yukarı hareketlerde hangi seviyelere dikkat edilmeli? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasasında yükseliş devam edecek mi? 12.05.2021 Günlük Analiz

Bitcoin, Dash ve ONT’ta neler olabilir? Kripto para piyasasının rengi bugün yeşil… Lider kripto para birimi Bitcoin kritik bir seviyeyi test ediyor… Ethereum ise tekrar 4 bin dolar seviyesinin üzerinde.

Bu olumlu gelişmelere rağmen SEC tarafından yayımlanan bir rapor kafaları karıştırdı. Zira Türkiye’de ABD’nin SPK’sı olarak bilinen regülatör kuruluş SEC tarafından yayınlanan raporda Bitcoin (BTC)’in volatilitesi ve yatırımcılar için yarattığı riskler konusunda uyarıda bulunuldu.

SEC, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine maruz kalan yatırım fonları için bir uyarı yayınladı ve yatırımcılarından bu konuda son derece dikkatli olmalarını istedi. Geçen yıl BTC fiyatındaki devasa artışla birlikte, birçok hedge fon, sigorta şirketi ve emeklilik fonları gibi fonlar BTC ve türev ürünlerine maruz kalmaya çalışıyor.

SEC, Bitcoin türevi ürünlerin giderek daha popüler hale gelmesine rağmen, bunların “oldukça spekülatif” ve doğası gereği volatil olduklarını unutmamak gerektiğini belirtiyor. SEC, yatırımcılardan durum tespiti yapmalarını, risk durumunu tartmalarını ve fonların açıklamalarını incelemelerini istedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.