Bitcoin ve Dash olumlu havadan nasıl etkilenebilir?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
790 kez okundu

Bitcoin ve Dash olumlu havadan nasıl etkilenebilir? Bitcoin’de yükseliş önemli direnç noktasına kadar devam etti… Peki devamı var mı? Dash henüz teyit edilmemekle birlikte olumlu sinyaller üretiyor? ALGO ise kritik seviyede… Peki bundan sonra neler beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin’de tepki yükselişi devam edecek mi? – 29.06.2021 Günlük Analiz

Bitcoin / USD paritesinde 30 bin dolarlı seviyelerden başlayan tepki yükselişi devam ediyor. Lider kripto para birimi için şu an kritik seviye 33 bin 815 dolar desteğinden… Paritede kısa vadede yukarı hareketin devamı bu seviyenin üzerinde kalmasına bağlı… Bu seviyenin üzerinde kalması 35 bin 500 dolar seviyesi ara direnç noktası olmak üzere, 36 bin 533 dolar direncinin hedeflenmesini sağlayabilir. Aksi taktirde yani 33 bin 815 dolar desteğinin üzerinde kalınamaması paritenin yeniden 32 bin 300 dolar desteğine kadar geri çekilme riskini ortaya çıkarabilir.

Günün dikkat çakan araştırma haberi ise kripto para analitik firması Glassnode’dan… Zira Glassnode tarafından yapılan araştırma, Bitcoin (BTC) destek için savaşmaya devam ederken ve madencilik satış baskısı artarken kurumsal talebin azaldığını ortaya koydu.

Kanada Bitcoin ETF’si, Grayscale ve Coinbase verileri

Rapor, kurumsal anlatıdaki en büyük faktörlerden birinin, kripto para varlıklarının Grayscale’in GBTC tröst fonuna tek yönlü akışı olduğunu belirtti. Yatırımcılar, 2020 ve 2021 başlarında gözlemlenen yüksek primi tahkim etmeye çalıştılar. Rapor şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin bu hafta desteğini korudu, bir başka baskıyı ve muhtemelen madencilerden gelen satış baskısını absorbe etti. Biz, şu verileri analiz ettik:

– Zincir üstü veriler

– Madenci geliri + satış dengesi

– Kurumsal talep”

Peki bundan sonra bitcoin ve dash için neler beklenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.