Bitcoin Borsa

Mert Tanır
Mert Tanır
1822 kez okundu

Bitcoin borsa hakkında bilgi vermeden önce; Sanal bir ödeme yöntemi olan Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto isimi bir kişi veya grup tarafından bulunmuş bir kripto paradır. Nakamoto’nun 2010 yılında ortadan kaybolması üzerinde Blockchain üzerinden devam eden bir dijital varlıktır. Merkezi olmayan bu platform eşler arası işlemleri ön plana alıp hiçbir ülkenin veya hükümetin kontrolünde değildir. Geleneksel para birimlerinden bağımsız olan Bitcoin‘in piyasa değeri arz ve talebe göre belirlenmektedir. Open source yani açık kaynak kodlu olan Bitcoin anonimdir. Bunun olması demek kullanıcının işlem yaparken sadece cüzdan kimlik numarasını kullabilieceği anlamına gelir. Kullanıcı ismi veya kişisel verileni işlem yaparken kullanılmaktadır. Bu sayede işlemler 3. kişiler tarafından takip edilememektedir.

Bircok kişi geleceğin para biriminin Bitcoin olacağına inanıyorlar. Henüz düzenlemelerin çok fazla olmaması Bitcoin‘in fiyatında dalgalanmalara neden olabiliyor. Peki nasıl Bitcoin satın alırız? Bu sorunun cevabı açıkçası tek değil. Yatırımcılar ister bir alışveriş karşılığı ödeme aracı olarak Bitcoin‘i seçebilirler. Madencilik yoluyla yani güçlü bilgisayar donanımları ile Bitcoin üretebilirler. Ayrıca Bitcoin borsa dediğimiz kripto para borsalarından da Bitcoin satın alabilirler. Bitcoin Borsa dan aldığımız coinler oluşturduğumuz bir cüzdan da tutulmaktadır. Bu cüzdanlar bulut sisteminde olabileceği gibi bilgisayar ortamında da bulunabilmektedir.

Bitcoin borsa dediğimizde hızlı ve üst düzey güvenlik çok önemlidir. Bu konuları bir araya getiren ve kullanıcıya birçok kripto para alternatifi sunan bitci en gelişmiş kripto para borsasıdır. Hiçbir ücret ödemeden bitci.com‘a üye olup kripto alım ve satımı yapabilirsiniz. Borsa menüsünden seçeceğiniz coin türüne göre belirlediğiniz miktarda alım gerçekleştirebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.