Bitcoin ALGO ve Litcecoin nasıl hareket edecek?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
3554 kez okundu

Bitcoin ALGO ve Litcecoin nasıl hareket edecek? Bitcoin ALGO ve Litcecoin için neler oluyor? Şu anki teknik görünüm bu 3 kripto para için nasıl sinyaller üretiyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Kripto para piyasası tekrar hareket ediyor

Bitcoin / USD paritesinde kritik direnç noktası üzerindeki hareket sürüyor. Lider kripto para birimi bilindiği üzere 41 bin 600 dolar seviyesindeki direnç noktasını geçmişti. Nisan ayının ortasından beri altında bulunduğu düşüş trend çizgisini kırma yönünde ciddi bir adım atmıştı. Parite şimdi bu seviyenin üzerinde kalma çabasında. Bunda başarılı olursa sırasıyla 45 bin 700 ve 49 bin 700 dolar dirençleri hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 40 bin 800 dolar seviyesi en önemli destek noktası konumunda bulunuyor…

Bunun yanında Bitcoin 42 bin 600 dolara ulaştığı için korku ve açgözlülük endeksi “açgözlülük” olarak güncellendi. BTC art arda on iki günlük yükseliş momentumunun ardından fiyatta bir canlanma gördü. Bitcoin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken Şubat ayından bu yana ilk kez on iki gün yeşil gördü.

Bununla birlikte, Temmuz ayında 29 bin dolara dramatik bir düşüşün ardından, BTC iki haftadan kısa bir sürede yaklaşık %45 oranında yukarı yönlü tırmanmayı başardı. Şu anda Pazar günü 41 bin 600 dolar olarak fiyatlandırılan korku ve açgözlülük endeksi, pazardaki açgözlülüğü gösteren 60’a kaydı. Momentumdaki değişim, korku ve açgözlülük endeksinin 21’de ve aynı zamanda aşırı korkuda olmasından bir ay sonra geldi. On-chain analiz şirketi Santiment’e göre, Bitcoin (BTC)’in fiyat artışı kısmen bu hafta borsa görülen çıkışlardan kaynaklanıyor.

Ethereum da toplanıyor

Bitcoin (BTC)’e benzer şekilde, Ethereum da art arda on iki gün yükseliş momentumu yaşadı. Etheruem (ETH) Pazar günü 2,638 dolara ulaştı. En son fiyat artışı, Ethereum’un yeni bir buçuk ayın zirvesine ulaştığı anlamına geliyor. ETH 2.0, stake edilen Ethereumda da çarpıcı bir artış gördü. Şu anda, stake platformunda stake edilen 6,66 milyondan fazla Ethereum var. Şu anda değeri 17,1 milyar dolar. Moskovski Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Lex Moskovski, Ethereum’un bir arz sıkıntısı için hazır olduğuna inanılıyor. Akıllı sözleşmelerde Ethereum arzı sürekli artarken, Moskovski, borsalardaki Ethereum arzının tükendiği fikrini yineledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.