Bitcoin A Dolar

Bitcoin A Dolar

Bitci.com
Bitci.com
668 kez okundu

Bitcoin A Dolar ? ; Buna göre Bitcoin hiçbir devlet,banka veya hükümet konrolünde olmayacak bir dijital varlıktı. Bitcoin blockchain ağında 21 milyon adet üretilebilefcek bir kripto paradır. Bunun anlamı bir sınırı var ve birgün bu üretim bitecek. Blok oluşturma süresinin 10 dakika olduğu Bitcoin‘de adresten adrese transfer yapılır. En büyük artılarından birisi şu anda bankalar araclılığı ile yaptığımız gönderimlere kıyasla çok daha ucuz ve hızlı olmasıdır.

Herhangi bir devlet kontrolünde olmadığını söylemiştik. Bunun dışında bildiğimiz paraların aksine fiziksel bir yapısı yoktur. Tamemen dijital olarak üretilen bir kripto paradr. Altın veya değerli madenler gibi kaşılığında herhangi bir değerli varlık yoktur. Peki Bitcoin a dolar bakımından değeri nasıl belli olur? Bitcoin sayısınde bir limit olduğu için fiyat bakımında arz ve talep bağı çok önemlidir. Bitcoin alan insanlar dolaşımdaki sayının limitinden dolayı değerini arttırmış olurlar. Bunun tam tersi satışında ise değerini düşürmüş olurlar.

Merkezi olmayan bir yapıda olan Bitcoin a dolar olarak ilk olarak 5 ekim 2009 yılında liberty standart isimli bir borsa tarafından listelendi. Bir dolarlık bir Bitcoin 1.309 BTC’den işlem görmekteydi. Fiyatında artışlar yaşayan lider kripto’nun 2010 ağustos ayında market hacmi 1 milyon dolar olmuştu. 0.50 BTC’nin 1 Bitcoin olduğu bu yıldan sonra 2011 şubatında Bitcoin ve dolar fiyat bakımından eşit duruma geldi. Sürekli değerlenen Bitcoin nisan 2013 yılında 100 dolar,  2017 yılında ise 10 bin doları geçerek rekorlara imza attı. Bitcoin a dolar bakımından 17 aralık 2017 yılında 20 bin doları görerek rekor kırdı. Bu fiyat aynı zaman tüm zamanlarda elde edilen en yüksek rakam oluyordu.

Bitcoin A Dolar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bitci‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.